Ganglion na zápěstí. Máte zkušenost?

7. srp 2023

Zdravím lidičky, dneska jsem vstala a všimla jsem si, že mám z vrchu na zápěstí ruky malou, tvrdou bouly cca 1,5cm. Trochu mě brní ruka. Na netu jsem se dopátrala, že jde o ganglion. Jsem v posledním stádiu těhotenství, a včera jsem se zvedala z vany už těžce 🤣🤣 přes dlaně. Takže to mám asi z toho.
Chci se zeptat je možné to nějak řešit bez návštěvy Dr?? Stáhnout si to, mazat atd...?? Dost pracuju a nemám moc čas lítat k Dr .. jen aby mi řekl, že si to mám zavázat a čekat. Na rentgen stejně teď nemůžu.... Máte zkušenosti? Děkuju 😘

veroniquecz
7. srp 2023

Mám. Jeden musel ven operativně, druhý mi praskl a vstrebal se po porodu. Masti ani nic jiného nepomůže.

levandulovy_caj
7. srp 2023

Já si jej vypěstovala letitým držením myši 😀 naštěstí se sám vstřebal 🙂

novamamina
7. srp 2023

Kamarádka měla taky a praskl sám, právě tím jak se o to opirala

autor
7. srp 2023

@levandulovy_caj a mazala jste to něčím??

mavanka
7. srp 2023

Kdysi jsem měla, nic jsem s ním nedělala (u doktora jsem byla, ale doporučil to nechat být, že to nic není). Zmizel sám, ani nevím kdy.

levandulovy_caj
7. srp 2023

Ničím jsem nemazala...

evinahosta
7. srp 2023

Já jsem ho měla asi rok a půl na zápěstí, nicemu nevadil a nebolel, ale nedalo se na to dívat 😀

Asi pred dvema tydny jsem s tim byla na ortopedii, vysali mi tu tekutinu injekci, trvalo to cele asi tak max minutu 🙂 a zatim klid, teprve ted to poradne splasklo, trva to asi chvilku no nez se to vrati do puvodniho stavu, ale nebolelo to vubec

1janinka1
7. srp 2023

Před lety jsem měla taky, tak mi ho odoperovali a musím zaťukat, nevrátil se. 😉 Ale to by se stejně řešilo až po porodu. Já jsem krom chirurgického odstranění o jiných alternativách ani nevěděla.

lenerka1
8. srp 2023

Prý se objevují, když lidi řeší svoje dětství. Měla jsem taky, párkrát praskl sám a jednou už se znovu neobjevil a mám roky klid.

zekrt
9. srp 2023

Měla jsem od myši, odsáli mi ho jehlou, ale vrátil se, ale už menší a nebolí.

mirin89
9. srp 2023

@lenerka1 A to me zajima, mas k tomu vic informaci? 😉 Diky

lucie330
14. srp 2023

Mám teď úplně stejný problém akorát mě Teda zápěstí bolí, byla sem dnes na chirurgii a jsem objednaná na ultrazvuk zápěstí.. co sem četla o léčbě mě moc nepotěšilo protože výřez v těhotenství atd No nevím nevím😅 sem zvědavá co mi stim budou dělat

autor
14. srp 2023

@lucie330 držím pěsti 😉 mě to naštěstí nebolí tak jsme to zatím nechala být

lenerka1
14. srp 2023

@mirin89 Obávám se, že zdroj už nedohledám, je to fůra let. Ale u nás to sedí, mamce se vytvořil, když začla docházet k psycholožce a otevírat témata z dětství.

mirin89
15. srp 2023

@lenerka1 ja neco malo nasla v google, tak dekuji za jiny pohled na vec 😉