Funguju na půl a jsem strašně unavená - COVID. Poradíte, prosím?

25. led 2023

Ahojky holky, potřebuji poradit, třeba některá z vás to měla taky a pomohlo ji něco. ☺️

Asi měsíc na zpět jsme chytli doma covid. Přítel je do teď v pořádku (neměl ani příznaky, jen byl pozitivní) jen má občas ještě problémy s nosem, dcerka 2 roky měla horečky a zvracela, ale po 3 dnech dobrý a je v pořádku, ale já měla strašný průběh. Velké horečky, bez čichu, bolest hlavy a krku, nemohla jsem ani jíst, furt jsem spala. Teď je to tedy měsíc a oba jsou v pořádku, jenom já jsem furt tím pohlcená.
Jsem strašně, ale fakt strašně unavená, můžu spát celý den a stejně se nevyspím a jsem k.o. - doma samozřejmě funguji, ale uvarim a musim si odpočinout, jen vytřu a už se mi motá hlava a musím sedět. Jedině kdy mám opravdu energii je večer, protože den prospim samozřejmě 🙁
Je to strašně otravné a už to nezvládám, zkouším i vitaminy z ovoce a pestrou stravu a nic, kafe mi nepomáhá..
Vstaneme třeba v 9 a já v 10 muzu jít zase spát, protože usinam jako po 24 hodinové šichtě🤦🏽‍♀️
Nevím už co mám dělat, každopádně jsem takhle nikdy za svůj život nespala a fungovala na 110% teď tak na 80% a ten spánek. Poradíte mi co na to? Jsem už opravdu otravena, nemám ani naladu, jsem prostě vyšťavená…
Děkuji a dobrou noc🌺

merope
26. led 2023

Z mého pozorování - postupně se to zlepšuje. U každého trošku jinak rychle. Prostě stále nejsi zdravá, stále máš covid, jen už nejsi infekční. Navíc pokud doma pečuješ o 2 leté dítě, tak i ten odpočinek není tak výrazný. Určitě bych dopovala vitaminy - a případně zkonzultuj s lékařem. Já mám problémy od září (ale zase trošku jiné) a doktorka mne poslala na rentgen plic + echo srdce, že to tam moc rádo sedá.

klokanka31
26. led 2023

My měli covid loni v únoru. Měla jsem taky dost blbý průběh, a únava se se mnou táhla několik měsíců, plus jsem měla opakované záněty průdušek. Je to svinstvo.

krisstina93
26. led 2023

Já ho měla v srpnu a ještě teď jsem unavená, ale postupně se to zlepšuje. Akorat mám v pytli imunitu, chytam vše co se mihne kolem a to sem dřív nebývala nemocná vůbec,

autor
26. led 2023

@krisstina93 Achjo holky, děkuji a je mi vás taky líto, je to totální svinstvo a hnus😭