Divné pocity venku po porodu. Zažila některá z vás?

4tanja2
15. srp 2024

Ahoj. Mám 3 měsíce od porodu a poslední dny se u mě objevily takové zvláštní stavy. Spustilo se mi to když jsem byla se starší dcerou venku i s kočárkem. Z ničeho nic se mi udělalo strašně slabo že jsem si myslela, že omdlim. Rychle jsem utíkala domu, byli jsme naštěstí blízko. Od té doby mám strach chodit ven a dost mě to omezuje. Včera i dnes jsem chodila jen kolem domu, ale i tak byly chvíle kdy se mi to vracelo. Nemůžu se vzdálit od domu, nemůžu chodit s dcerou na hřiště které je kousek od našeho bydliště. Trápí mě to a nevím zda s tím jít k dr - minule mi na točení hlavy řekla, ať moc piju. Což dělám. Snažím se jíst pestrou stravu, ovoce, zeleninu, užívám vitamíny B, železo, šumák s vitaminem C, ale změnu nepociťuji. Když jsem venku cítím se zvláštně. Je to stav který ani nedokážu popsat a k tomu se přidaly ty pocity slabosti. Mam strach, ze nekde omdlim nebo spadnu se synem v náručí. Musím chodit ven se starší dcerou, k doktorovi mam jit a bojim se toho. Zažila jste to některá? Poradíte? Je pravda že miminko i hodně nosím a cítím krk, možná to má spojitost, ale nevím, zda až tak velkou.

sahrazad1
15. srp 2024

Nech si nabrat krev na železo . Nebo rovnou standardní odběr + to železo …

kolunka
15. srp 2024

Můžete být i psychicky vyčerpaná a může jít o úzkost. Při ní mi též bývalo slabo, dost se mi u toho blokovala krční páteř apod.

petramana
15. srp 2024

panicka ataka?

reeeza
15. srp 2024

Já bych řekla že začínající sociální fobie nebo fobie z prostor atp. Nemusí to být nic vážného a je to třeba jen etapa, neznamená to zatím nic vážného...ale zkus se nad věcmi zamyslet...nebyla jsi dlouho sama doma? Necítíš se nejistá s lidmi? Nebo necítíš venku nějaké ohrožení? Atp zkus si klást otázky a snaž se zjistit co by mohlo být zdrojem..
Ale řekla bych že je to psychika, psychosomatika

felis
15. srp 2024

@4tanja2 ahoj, mě to přijde jako uzkostne ataky
.. možná z vyčerpání. Zkratka prachobycejny stres a strach. Uzkost z otevřených prostor nrni zas tak vyjimecna.. coz muze vyvolat ty pocity, ktere popisujes a to pak ataku: slabost, točení hkavy, buseni srdce, pocení, .... Res to s lékařem, klidně s praktikem... ať se vylouci fyziologicka příčina, ale souběžně s tím vyhledej psychologa.

felis
15. srp 2024

@reeeza souhlasím... akorát bych to řešila s odborníkem, aby se to nestupnovalo

klokanka31
15. srp 2024

@4tanja2 Taky bych řekla panická ataka...

fifinka2020
15. srp 2024

@4tanja2 a já bych řekla kombinace obojího🙂.
Možná se ti venku udělalo zle (tlak, vyčerpání, unava) a tvoje tělo se toho leklo a rozjely se ti myšlenky, co by se stalo, kdyby... (uzkostna reakce) a od té doby se desis, že se to bude opakovat.
Nedávno se mi totiž stalo něco podobného. 🙈

4tanja2
autor
15. srp 2024

@fifinka2020 Ano, řekla bych že je to jedno s druhým. Mívám nízký tlak. Ale jak to řešit abych se nebála že se to bude opakovat?😮‍💨

4tanja2
autor
15. srp 2024

@felis Ano, nejspíš to bude jedno s druhým. Chvilku po porodu mi nevadily ani dlouhé procházky a teď mi dělá problém jít 20 metrů od domu. Jen se modlím aby se to dalo všechno zase do pořádku a mohla jsem si užívat miminko a procházky venku. Pokud by se to nelepsilo, zajdu k dr. Musím fungovat takže mi nic jiného nezbyde😐

4tanja2
autor
15. srp 2024

@sahrazad1 železo užívám ob den. Ještě je prý dobré magnezium tak také vyzkouším.

4tanja2
autor
15. srp 2024

@kolunka to cítím také ten krk...zablokovany. co vám pomohlo?

4tanja2
autor
15. srp 2024

@reeeza ano od začátku těhotenství jsem byla doma takže docela dlouho, ale nedělalo mi problémy chodit denně s dcerou ven. Snad neskončim na nějakém lexaurinu🙃🙏

kolunka
16. srp 2024

@4tanja2 masáže, domácí masírování termolkou, teplé obklady... po téměř každé náročné situaci, kdy příjde uzkost, tak si tak dlouho protahuji krk až to lupne a svět je zase v pořádku...