Dimery a vyšší hodnota. Co dělat?

6. črc 2024

Ahoj včera bušení srdce ,pocit špatného dýchání na hrudi ,bolest nebyla . Tlak 160/100
Dnes score na trombózu 3 a d dimery 517 zvýšené
Co s tím? Poslaly mě domů
Může to být že stresu? Co ty hodnoty dimerů?díky

sinorina
6. črc 2024

Já teda nevím, ale to měli asi řešit. Ta hodnota D-dimerů není asi dobrá. musela bych vidět rozpětí z laboratoře. Já měla D-dimery 4,7 a dostala jsem injekce na ředění krve a hned mi dělali ultrazvuk lýtka. Měla jsem tam sraženinu.
A ten tlak máš taky vysoký. Tlak ze stresu bude, ale ty D dimery ne.

autor
6. črc 2024

@sinorina echo dobrý ,prý je hranice 500dimeru

sinorina
6. črc 2024

Tak to je dobře. Každá laboratoř má svoje rozmezí. Tak pak doporučuji hodně pít.

drep
6. črc 2024

Ddimer je reaktant akutní fáze, takže ho zvyšuje kdeco. Typicky trauma pacient je často má neměřitelně vysoké, okolo 700 bývají při infekci atd

alwaysspring
16. črc 2024

Ahoj, bušení srdce a přeskakování srdce, taky mě to potkalo. Úzkost, co se děje. A poslali tě domů? Asi bych chtěla být tebou nějake další vyšetření, budeš mít jistotu že je všechno ok a nemusíš se bát. Já si ho raději zaplatila, byla jsem tam na doporučení a spoko, všechno bylo fajn, doktor super!

zdemi7a
Autor odpověď smazal
Zobraz
drep
16. črc 2024

@zdemi7a ne, to si fakt nepletu, crp zdaleka není jediný reaktant akutní fáze a ano, ddimery bývají zvýšené při infekci, tuplem při sepsi, při krvácení, při hematomech (typicky porodnických)