Dávivý kašel. Co na něj zabírá?

20. zář 2024

Prosím, má někdo zkušenost, co by zabíralo na akutní dávivý kašel? Něco osvědčeného?

petramana
20. zář 2024

erdomed? zalezi pro koho, synovi pomohl, mel sacky

autor
20. zář 2024

@petramana pro mě, erdomed jsem vybrala právě celej a nic, pak jsem dostala antibiotika a taky nic :(

ada22
20. zář 2024

A co jsi měla za antibiotika. Někdo teď říkal, že řádí kašel na který zábírá akorát klacid ne amoksiklav. A testy na černý kašel ti dělali? Tam když se nasadí antibiotika pozdě, tak již nefungují. Jinak když jsme byly děti, tak nám naši dělali horký obklad na hrudník. V horkém oleji namočíš hadr, dáš přiměřeně horký na hrudník a zakreješ ručníkem a igelitem. teď nevím jestli to není obráceně (-:.

petramana
20. zář 2024

tak to nevim... erdomed mi vzdy zabral a pri brani ATB vzdy tim tuplem, tak neporadim... co ten cerny kasel? kamaradky manzel to chytil od deti a ten se davil, dusil az skoncil v nemocnici se zanetem plice

petramana
20. zář 2024

mozna jeste zkusit inhalace? nebo doktori predepisuji i takove ty foukadla jako berodual, atrovent...

hanka_12345
20. zář 2024

@ada22 ja myslim ze napred igelit a pak hadr...ze se to jako zapaří. Vim ze zabaly krku jsou mokry hadr, igelit a suchy hadr..teda rucnik no... tak to bude asi principem stejny

petramana
20. zář 2024

jeste me napadl i codein, je na predpis

lentilkah
20. zář 2024

@ada22 Radi mykoplazma, syn mel a ja ted od nej take.

deelfinek
20. zář 2024

Já to právě mám, nejdřív mi napsal dr Duomox, který nepomohl, naštěstí můj doktor mi hned napsal Klacid, s tím, že je tam podezření na zápal plic. Kdysi jsem měla hnusný dlouhodobý dávivý produktivní kašel a pomohla mi vlažná Vincentka, 3x denně vypít vlažnou Vincentku.

simkrk
20. zář 2024

Minule jsem viděla babskou radu😁 uvařit hrušky a trošku cukru a pít tu vodu 😁 jasný hrušky se můžou pak taky sníst.. Pry je to dobry na kašel, jak na suchej, davivej. 😁🤷Jestli to funguje nevim.. Ale docela me to zaujalo😁

ada22
20. zář 2024

@hanka_12345 jo jo tak to bude. 😉

zmrzlinka
21. zář 2024

Zkusila bych ještě jednou lékaře.ATB asi nezabraly.Jinak můžeš Stoptussin nebo Levopront.

miryp
21. zář 2024

Test na černý kašel a mykoplazmata ti dělali? Toto nebude běžný kašel, když ani po atb a celém balení erdomedu se ti neulevilo.

emillyhk
21. zář 2024

Měla jsem v létě bronchitidu a lehla s tím na šest týdnů, troje antibiotika, erdomed nepomohl, no mazec. Testy na černý kašel, chlamydie, mykoplazmozu negativní, dělali mi RTG s podezřením na zápal plic, ten se taky nepotvrdil. Nějak to teď řádí 🤦‍♀️

petramana
21. zář 2024

kdyz jsem byla tehotna a mela hrozny kasel, dala mi obvodacka atb zinnat, nepomohlo, duomox taky nic, pak me poslala na plicni a orl - uzivala jsem asi 3 baleni amoksiklavu po 8 hodinach, acc do vody a do nosu vibrocil kapky - az tohle zabralo, nevim co jsem mela, strasne me kaslani bolelo, ale zabralo to.