Co všechno vidí zubař na velkém rentgenu zubu?

13. bře 2023

Ahoj holky,
muj dotaz je jednoduchy, pohybuje se nekdo takhle v zubarskem prostredi? Co se da vsechno videt na takovem tom velkej rentgenu zubu?

Uz delsi cas mam podle meho pod osmickou dole vylezlejsi kost/tvrdsi misto jak kdyby kaminek…

Zubar misto prohmatal, udelal rentgen a rekl, ze to nic neni jen poranena dasen, dostala jsem nejaky chladivy gel…zuby bez kazu, vsechny moje, pravidelna dentalni hygiena…na druhe strane to nemam tak jsem z toho nesva…vidi zubar i jakoby ty kosti pod zubem a vsechno? Myslite, ze mam byt v klidu? A proste to neresit jak rika moje mamka… 🙂

1pomnenka
14. bře 2023

Kdyby měl pochybnosti, udělal by pro kontrolu ještě malý rtg v křesle ( to jsou ty destičky, co vkládají do úst ). Vůbec bych to neřešila a zubaři věřila.

autor
14. bře 2023

@1pomnenka myslis, ze kdyby to byl nejaky nador pod zubem tak by to poznal a delal by dalsi vysetreni?

1pomnenka
14. bře 2023

Jaký nádor, ty znáš někoho s nádorem pod zubem? Já ne. Pokud by měl podezření, pošle tě na biopsii a nebude nic riskovat.

autor
14. bře 2023

Ne neznam,asi je to kravina co? Urcite by to bylo znat i na zubu a jinak na dasni…me uz fakt na tom rodicaku hrabe🙈

leiladelly
16. bře 2023

Na OPG snímku ("velký snímek") jsou vidět i okolní struktury, struktura čelisti, dutiny, klouby. Pokud by byla nějak změněná struktura kosti, zubní lékař by to viděl a reagoval na to.

autor
17. bře 2023

Prestala jsem na to smatlat, i jazyk jezdit…a bolest je pryc a tuhe misto bod zubem taky skoro☺️