Co vám pomáhá na padání vlasů kvůli kojení?

andy003
21. bře 2016

Ahoj holky, prosimvas o radu co vam pomaha nebo pomohlo na padani vlasu? Taham z hlavy trsy vlasu a uz nevím co s tim, v lekarne mi rekli ze je to zrejme vlivem kojeni a ze se mam poradit s lekarem jake vitaminy, coz se mi moc nechce k doktorovi kvuli padani vlasu, proto to zatim resim touto cestou, prosím o rady, dekuji 🙂

sonaskokanova
21. bře 2016

v DM se prodávají vytamíny a mě pomohli,a v lékárně se koupí šampon.Ted nevím značky,ale určitě poradí v DM

eva118
21. bře 2016

Já jsem v těhotenství a při kojení brala z DM vitamíny A-Z mama. Vlasy stejně padaly. Je to hormonální změnou po porodu, vlasy zase narostou. Nejsi náhodou 2-3 měsíce po porodu? Mám dojem, že v tuto dobu ty vlasy začaly vypadávat a ve skupině tady na koníku si na to stěžovaly snad všechny holky.

23363
21. bře 2016

Mně taky šíleně padaly. Řešila jsem to s gynekologem i s pediatrem a oba se shodli, že pokud kojím, tak do sebe žádné podpůrné prostředky nemám rvát, že se to pak srovnal... No a měli pravdu... 🙂

suzina08
24. bře 2016

No mně po porodu vlasy padaly, sice ne po trsech, ale rozhodně podstatně víc než normálně. Trochu se to teď zmírnilo, sazím na Biosil Plus, vlasy mi rostou šíleně rychle, ale pořád mi nepřijde, že bych jich měla tolik, jako před porodem 😒 Uvidíme časem 🙂

snehurka38
28. bře 2016

Ahoj. Právě to taky řeším - vlasy mi padají úplně brutálně. Chápu to dobře, že dokud člověk kojí, tak nemůže nic dělat ??? No to mi ale na té kebuli nic nezůstane ..... A jiné vitamíny než z DM ? Tam se jen tak nedostanu....

eva118
28. bře 2016

@snehurka38 je dobré brát nějaké vitamíny pro kojící, aby ti nic nechybělo, ale to vypadávání vlasů přestane, až se tělo vyrovná s těmi změnami. Je to i tím, že během těhotenství vlasy padají méně a pak během té krátké doby to vypadá. Mě pak začaly ty vlasy najednou růst a to bylo snad ještě horší, protože jsem měla dlouhé vlasy a z nich mi trčel ježek. Ale díky, že narostly, tak třetina mi tenkrát vypadla.

frufrunka
28. bře 2016

Nepomohlo mi nic, jen čas. Jak máš staré miminko? Mě začaly vždycky padat vlasy úplně šíleně cca 3 měsíce po porodu, musela jsem se nechat ostříhat na kratší mikádo. Pak to znovu začalo podrůstat novou vrstvou, vypadala jsem zajímavě. Dvě ofiny - stará dlouhá a pod ní prorůstala nová, ty nové vlasy mi z účesu trčely... Ale vitamíny ani nic jiného na to nemělo vliv, tělo se prostě srovnalo samo. Ať jsem dělala co jsem dělala, průběh byl u všech tří dětí stejný, ať jsem jedla vitamíny a nebo ne.

snehurka38
28. bře 2016

@frufrunka No právě - cca 3 měsíce. Tak to jsou vyhlídky... Mám ještě starší dítko, ale nevzpomínám si, že by to byl takový masakr. No kojit kvůli tomu nepřestanu .. Doufala jsem, že někdo bude mít vyzkoušenou značku vitamínů a bude klid.

snehurka38
28. bře 2016

@eva118 Třetina ????? Šmankote...... ☹

verunka_korunka
28. bře 2016

Jj, tak 2-3 měsíce po porodu to začalo, brutálně mi padaly ještě před měsícem, takže pul roku po porodu. Teď už padají min, ale žádná sláva... A kolik jich vypadlo... No oproti těhotenství mám tak třetinu vlasů na hlavě, oproti normálu před těhotenstvím tak polovinu. Baštím stále vitamíny pro těhotné, ale všichni říkají, že se to srovná až hormonama... Takže asi až nebudu kojit ☹ ještě že to manželovi nevadí... Mě to štve neskutečně, už jsem uvažovala i o ostříhání

senta_sofia
29. bře 2016

Pomohol cas,zo zaciatku v chumacoch,potom to ustalo. Uz mi dorastaju vlasy,na jedne strane mam kut...

frufrunka
29. bře 2016

@snehurka38 Přesně, taky mě nenapadlo kvůli tomu přestat kojit. Vlasy jsem zkrátila a život běžel dál... 🙂 Nejmenšímu jsou teď dva roky a zase mám kštici jako vyždycky, kojení je přece hezkej důvod, proč přijít o vlasy, když už to musí být (na rozdíl od chemoterapií - to mám taky za sebou a tam mě ty vlasy fakt štvaly, i když jsem nepřišla o všechny).

snehurka38
29. bře 2016

@frufrunka To je mi líto, co máš sebou.. Hlavně že jsi v pořádku a máš pravdu, tohle je aspoň krásnej důvod proč oželet pár vlasů. No teda pár.... 🙂

frufrunka
29. bře 2016

@snehurka38 Já jsem to tady měla kdysi sepsané, takový delší příběh, jenže jsem zveřejnila citlivé informace, které se pak dost hnusně probíraly v mém okolí... ☹ Tak jsem to radši smazala. Naštěstí nešlo o onkologickou věc, ale o pořádně vypráskané těhotenství, které se mělo ukončit chemoterapií (revize se nezdařila, chemoterapie se nakonec ukázaly taky neúčinné, nakonec mě zachraňovali v hodině dvanácté s masivním krvácením). Takže nějaké chuchvalce vlasů? 🙂 Vem je čert, hlavně, že máme zdravé děti! 🙂

snehurka38
29. bře 2016

@frufrunka Ženská vydrží víc než kůň... Jo, člověk by za děti dejchal. Třeba mě za to dají jednou do opravdu hezkého síbrťáku. 😀

jankana13
29. bře 2016

Me pomohl vitamin B koupila jsem ho v lekarne 😉

formelina
29. bře 2016

2 měsíce po ukončení kojení mi to přestalo,,,do té doby hrůza a děs, všude chuchvalce vlasů. Během těhu údajně vlasy nepadají a pak to začne. Ale nebojte přestane to a vlasy zase dorostou 😉

snehurka38
29. bře 2016

@jankana13 To zkusím, díky.

frufrunka
29. bře 2016

@snehurka38 Proto jim říkám: Učte se, učte se, učte se, ať máte dobře placený zaměstnání! Maminka je náročná, nespokojí se s osmilůžákem! 😀

snehurka38
30. bře 2016

@frufrunka 😀