Co to může být?

ronja55
23. srp 2024

Hezký den, beru už přes týden antibiotika, měla jsem angínu. Na sluníčku jsem nebyla. Dnes se mi na rukou a nohou udělali pupínky, trošku to svědí. Syn má do toho ještě pátou nemoc, ale to vypadá úplně jinak. Má jen mapy na obličeji. Je mi už dva dny nic moc, jako když na mě něco leze. Co to může být ?

safulik
23. srp 2024

@ronja55 já měla podobné pupínky když jsem brala antibiotika ve vysokých dávkách (silný zánět) a po několika dnech jsem měla alergickou reakci na penicilin

lehe
23. srp 2024

@ronja55 nevím, co to je, ale zajímalo by mě to. Syn měl teď něco podobného, když jsme byli na dovolené a nevím, co to bylo. Nic jiného mu k tomu nebylo, tak myslím, že reakce na něco 🤷

ronja55
autor
24. srp 2024

Tak se to rapidně zhoršilo. Mám to po celém těle a hrozně to svědí. Nevím jestli s tím nemám někam jít 🤔

safulik
24. srp 2024

@ronja55 zajdi.. já se spíš divím, že jsi nešla hned včera nebo aspoň nezavolala obvodnímu doktorovi.

enoli
24. srp 2024

@ronja55 máš alergickou reakci na atb. Sjed si k doktorovi, nejlépe hned.

nazka
24. srp 2024

@ronja55 to je alergie na atb. Hned k doktorovi

kolunka
24. srp 2024

Hned k doktorovi. Alergie na penicilin není legrace. Já to měla v menším ale hned jsem si brala aspoň Zodac... Napíše to do anamnézy, možná píchne něco na alergii a hlavně změní léčbu.

dota11
24. srp 2024

Opožděná alergie na penicilín. Mě se to taky stalo a rozjelo se mi to brutálně (z důvodu špatné diagnózy, protože v té době měl starší syn taky pátou nemoc). Byla jsem přes týden na kortikoidech, k tomu mi pichali ještě něco dalšího do žíly. Bylo to strašné, čím dřív dostaneš léky na alergii, tím lepší.