Co dělat, aby praskla cysta?

zanri
15. kvě 2016

Prosím o nějaké rady, tipy, názory - mám 14 dní na to, aby mi "sama od sebe" praskla cysta na vaječníku, jinak budu muset nechat laparoskopicky odstranit...poradíte? Máte zkušenost? Děkuji.

mombree
16. kvě 2016

Nechtějte aby vám praskla....mě praskla cca 15 a takovou.bolest jsem nikdy.v životě nezažila ☹

medakote
16. kvě 2016

Já tedy myslím, že to sama asi těžko ovlivníte- je to většinou řízeno hormonálně. A některé cysty jsou takového typu, že většinou samy neprasknou. Mě drobné ovariální cysty většinou praskly samy (nijak jsem to ovlivnit nemohla), pak jsem měla větší cystu (endometriální původ) a ta musela ven laparoskopicky.

zanri
autor
16. kvě 2016

@mombree už jsem ji jednou měla, taky 5cm, a šlo to přežít...lepší než jít na operaci
@medakote prý by mohla prasknout, když budu zvedat něco těžkého, ale ani můj 12 kilový syn nezabírá ☹ ta minule praskla sama po 3 měsících, teď už ji mám taky 3. měsíc, tak snad ... a můžu se zeptat na průběh operace? Klidně do IP, děkuji.

ivis04
28. kvě 2016

Pila jsem kontryhelovy a rebrickovy caj a vstrebala se. Ale me na to dal 3 mesice cas..

zanri
autor
28. kvě 2016

@ivis04 děkuji, já už ty 3 měsíce bohužel vyčerpala i těch dalších 14 dní...v úterý mě čeká vyšetření v nemocnici, a pak už prý na 90% operace☹, stěna je prý tak tlustá, že sama už asi nepraskne

zloba89
28. kvě 2016

Já měla cystu 4,5 cm... nepraskla, byla jsem na ambulantním zákroku( trval cca 10 minut), naprosto bez problémů..
Podle mě to prasknutí ale není úplně žádoucí, vaječník může tím puknutím zrotovat a zaškrtit se...

ivis04
28. kvě 2016

@zanri Aha :( Tak drzim pesti at to dopadne co nejlepe! ;)

zanri
autor
28. kvě 2016

@zloba89 ambulantně odsát to již bohužel nejde, tekutina už není čirá, něco tam plave a ucpalo by to jehlu☹