Čištění kanálků. Bolí?

mari90
12. dub 2023

Jsem neskutečný posera (pardon), za 14 dní mě čeká čištění kanálků na horní 6. Popravdě nejraději bych si ji nechala vytrhnout, podotýkám trhání mi nevadí, mám venku tři 8. Ale tohle jsem nikdy nezažila a mám strach. Velký strach. Manžel má takto ošetřených zubu několik a to bez injekce a říkal, že ho to nebolelo. Mě bolí i vrtání, to úplně nesnáším, mírnou bolest cítím i přes injekci. Při představě, že tak budu hodinu na mě jdou mdloby.😥

barborka09
12. dub 2023

@mari90 Mě to nebolelo - největší strach jsem měla z píchnutí injekce - to jsem přežila a pak jsem už necítila nic. Měla jsem pocit, že kdyby na mě pan doktor občas nepromluvil, tak bych u toho snad i usla.
Zažila jsem i čištění kanálků "postaru", kdy jsem chodila každý týden, doktorka bez umrtvení strčila do kanálku nějaký drátek a bylo hotovo. Tak to bolelo jak čert, ale vždy se mi ulevilo. Ovšem efekt nic moc, stejně došlo na to druhé čištění a musím říct že je určitě účinnějí a hlavně rychlejší. Myslím že necí se čeho bát.

mari90
autor
12. dub 2023

@barborka09 tohle ráda čtu, děkuju

cuuza
12. dub 2023

No, kanálky můžou být i na dvě hodiny. Ale s injekcí to je v pohodě, jen si to nějak neumím představit bez ní, to snad ani normální zubař neudělá.

hojda
12. dub 2023

pokud je to v zánětu tak bez injekce to bude bolet hodně, s injekcí to půjde, záleží jestli zabere přes ten zánět.

mari90
autor
12. dub 2023

@cuuza no manželovi to zubařka bez právě dělala, ale ptala se ho, onnji ale nechtěl...jinak mi říkal, že to bude tak na hodinu

mari90
autor
12. dub 2023

@hojda zánět by tam být neměl

pilzzee
12. dub 2023

@mari90 Urcite pichnout injekci, a mne to teda bylo mozna i prijemny 😀 Urcite to vylozene neboli, nekomu to muze byt neprijemny, nekomu ne.

leiladelly
12. dub 2023

Horní šestka jde umrtvit vždy velmi dobře, bolet to nebude 🙂

lenkalubina
12. dub 2023

Mě dělala s umrtvenim i bez. Dá se to vydržet, jen je to nepříjemné. Takže už pro svůj klid si injekci nechám dát 😉

mari90
autor
14. dub 2023

@leiladelly opravdu? Já jsem strašně vyklepaná, četla jsem, že někoho to bolí nesnesitelné i po injekci, no asi jsem to číst neměla 😔

leiladelly
14. dub 2023

@mari90 Ne, když to není akutně v zánětu, tak to po injekci není cítit vůbec. Pak to může být trochu citlivé, než si to "sedne". Raději nečti a nijak moc se neboj... Fakt žádná hrůza....

hanka_12345
14. dub 2023

Mě to čistili a to dost hluboko.... měla jsem to umrtvene a nejvíc co mi na tom vadilo že to bylo nekonečný. Bolest nula nic... a to jsem nějaký posera....a jak to došlo k sobě tak v poho,o ničem jsem nevěděla. Neboj bude to dobré