Chrápání. Jak řešit?

lusinek12
30. zář 2024

Maminky prosim poradte... chlap si stezuje ze v noci chrapu.. 🫣je mi uplne trapne kolikrat se kvuli me nevyspi.. :( az mam kolikrat strach vubec nekde spat jinde.. jako napr.. byla jsem s malou v nemocnici na mandlickach a druhy den rano si pani stezovala ze jsem strasne chrapala.. :( az jsem se zastydela... da se to nejak resit.. ??? :/

smudlinky
30. zář 2024

navštivte ORL, tam posoudí, zda vidí problém, případně zašlou do spánkové laboratoře.

palja
30. zář 2024

@lusinek12 zajít na ORL, nejlíp kdyby vás objednali do spánkové laboratoře, tam budete spát přes noc napojená na přístroj, ten detekuje chrápání a jeho příčinu a pak podle toho se stanoví další postup.

me_druhe_ja
30. zář 2024

Spánková laboratoř, ORL. Chlap takhle šíleně chrapal, nedalo se vedle něj spát ani se špunty do uší. A zjistili mu, že má šílený apnoe. Dostal masku a už nechrápe, spí lépe a je lépe odpočinuty. Jo a naměřili mu, že chrápe až 88dcb😀

teate
30. zář 2024

@palja Dnes už se tam nespí. Dostanete ten měřák domů na dvě noci.

Taťka měl nakonec apnoickou pauzu každou minutu v celé jedné hodině a říkali, že to je minimum pro přístroj. Tak mu ho dali a všichni spokojenost. V noci je ticho jako hrob. Ale teda všude ho musí vozit s sebou, to je dost vopruz. Ale jemu to neva, už si zvyknul. 🙂

martinka_33
30. zář 2024

@me_druhe_ja to má kolega ale prý ne každý snese spát s maskou. No ten muj raději ani nikam nekde takže spime oddeleně.

veruuu_kubesovic
30. zář 2024

@lusinek12 jj Orl, následně třeba spánkové laboratoř...
Můj muž má spankovou apnoi, má masku na spaní, je vyspany a nechápe...

gregoricka
30. zář 2024

@lusinek12 Zrovna teď to řeším. V pátek jsem byla na ORL, které je zaměřené na chrápání. Dostala jsem přístroj, s kterým jsem spala 3 noci, dnes jsem ho byla vrátit. Ten je na zjištění, jestli tam je nebo není spánkové apnoe. Ve čtvrtek jdu na vyhodnocení a už mě uvidí i doktorka, doteď jsem všechno řešila se sestrou. U mě to ale vypadá, že já mám problém s chrápáním zapříčiněný zlomeným nosem a posunutou přepážkou. Protože nechrápu jen na zádech, ale i když spím na boku. Tohle se pak řeší operativně. Uvidím, co se dozvím ve čtvrtek, no už v pátek, jak jsem si byla pro přístroj, sestřička mi říkala, že díky svým zkušenostem ví, na 99% půjdu na operaci. Tak jsem zvědavá.

palja
30. zář 2024

@teate aha, tak to jsem nevěděla. Manžel tam byl před pár lety a ještě tam musel spát.