Časté močení - čím by to mohlo být?

gracinka7
29. kvě 2019

Nikdy jsem nepatřila k lidem, co vydrží dlouho nečůrat. Už od dětství jsem chodila každou hodinu, max. hodinu a půl. Teď po druhém porodu se to dost zhoršilo. Chodím třeba každých 30 minut a vždycky tam je té moči dost. Není to jen nějaký můj pocit a pak sotva učůrnutí. Přes den by mě to nevadilo, ale když se i v noci budím třeba 3x na záchod, tak mě to štve. Že musím vstávat, i když dítě zrovna spí. Nenapadá vás, čím by to mohlo být? Napadlo mě povolené pánevní dno, ale to bych se spíš pripočůrala nebo tak něco ne? Doktor říká, že je to po dětech normální, že mám brát brusinky, ale žádnou změnu jsem neviděla 🤷

zmrzlinka
29. kvě 2019

Na urologii si byla?

marketa1218
29. kvě 2019

@gracinka7 Možná hyperaktivní močový měchýř, ale tohle chce urologa no. Já jsem taky lítala pořád na záchod před těhotenstvím a v těhotenství ani nemluvím, nicméně jsem to zatím nikde neřešila, uvidíme po porodu. Ale je mi jasný, že v mém případě bych se mohla na záchod odstěhovat..

julielim
29. kvě 2019

může to být povoleným pánevním dnem. U toho se nemusíš počůrávat, stačí že máš pořád potřebu chodit. Já mám od malička lehce menší močový měchýř než je "norma", takže jsem i ve škole chodila pořád na záchod. Pak v prvním těhotenství jsem myslela že to nemůže být horší a nakonec bylo - po porodu :D to jsem byla na záchodě snad non stop čtvrt roku než se to dalo zase nějak do původního stavu. Teď jsem podruhé těhotná a přesto že jsem na začátku, tak už taky chodím každou chvíli.. tak jsem zvědavá jak dopadnu já na konci těhotenství nebo po porodu

gracinka7
autor
29. kvě 2019

@zmrzlinka nebyla. To mě napadlo, když obchoďák tvrdí, že oni nejde. Je potřeba mít nějaké doporučení nebo můžu jít klidně sama?

hanasedla
29. kvě 2019

asi bych zasla na urologii a kdyz budete posilovat panevni dno nicemu tim neuskodite urcite bych take vyzkousela

zmrzlinka
29. kvě 2019

@gracinka7 já myslím , že můžeš i bez doporučení.