Brnění prstů na ruce

susieeeee
30. črc 2018

Zdravím,
chtěla bych se zeptat zda nemá některá z vás zkušenosti s brněním prstů na ruce. Asi před měsícem mě brněly ale bolest po pár dnech přešla. Teď se mi ale obtíže vrátily, začla jsem brát magnesium již třetím dnem, ale problémy nemizí. Brnění přechází z různých prstů a prostředníček na levé ruce mi jakoby ochabuje nebo bolí, nevím jak to popsat.
Děkuji za zkušenosti, nebot nevím zda jít k lékaři.

poah
Autor odpověď smazal
Zobraz
kexina
30. črc 2018

@susieeeee není to jeden z příznaků karpálů? 🤔Možná se pletu, ale tohle měla myslím kamarádka.

susieeeee
autor
30. črc 2018

@kexina Ano je, jenže nevím zda by mi brněly prsty na obou rukách :/

terezapetrova
30. črc 2018

@kexina ano je

terezapetrova
30. črc 2018

@susieeeee klidně mohou na obou, uvádí se, ze brni hlavne v noci. I kdyz ja zrovna Karpaly mam na každé ruce a mam to jinak

kackakastanka
30. črc 2018

@susieeeee k lekari bych v tomto pripade urcite sla, muze to byt od patere, od mozku, proste to chce vysetrit a zjistit...

evee24
30. črc 2018

Tohle mi dela krční páteř. Mrtvi mi ruka a prsty. Po masáží úleva.

terezapetrova
30. črc 2018

@susieeeee jeste jednoduchý test na Karpaly - ruku dlani nahoru a hřbetem druhé ruky lehce klesnout do zápěstí a pokud citis brnění v prstech mělo by to byt jasne. Ted jsem chytrá kdyz si to řeším taky 🙂

lenbela
30. črc 2018

Mně brněly prsty v těhotenství. Dle MUDr. se to stává, dochází k utlačování nějakých nervů. Po porodu to zmizelo.

roozenka
30. črc 2018

@susieeeee ahoj a jsi těhotná? Já měla brnění na obou rukou cca od 7.mesice, byla jsem na neurologii a dostala jsem ortézy a stejně to nepomohlo, neboť mi C jiného jsem nemohla. Skončilo to po porodu

terezapetrova
30. črc 2018

@lenbela kdyz je to v tehu tak je bezne, ze to pak zmizi, to je ta lepsi varianta

kackakastanka
30. črc 2018

@lenbela je pravda, že v těhotenství se to stává, ale i mne to napadlo a koukala jsem na profil a z toho tam nic nevyčetla, zároveň to autorka kz neuvedla v dotazu, tak jsem si říkala, že těhotná nebude 🙂, ale může být samozřejmě a pak by to bylo vysvětlení

susieeeee
autor
30. črc 2018

@roozenka nene těhotná právě nejsem🙂)

lenbela
30. črc 2018

@kackakastanka já právě taky koukla na profil, ale tam nic, tak jsem prostě jen napsala svoji zkušenost.
@susieeeee v tom případě je příčina jinde... 😉

kackakastanka
30. črc 2018

@lenbela jo, v pohode, to byl relevantni postreh

kafr
30. črc 2018

Karpaly brni od palce, když je to od páteře tak od malicku... jestli mě chápete.
Měla jsem to v těhotenství, gyndar říkal, že jsou to karpaly, tak jsem se ptala tchyně co mám cvičit (ona je má operované) a říkala, že pri karpalech brni palec ukazováček nejvíc. Mě brnel nejvíc prsteníček a částečně malíček s prostředníčkem. No a tyhle prsty brni zas mojí mamku, co má zničenou páteř že sedaveho zaměstnání. Opravdu to bylo od páteře, během šestinedělí to zmizelo.

Nemůže to být ještě borelióza?!

petula720
30. črc 2018

Ahoj, brnění prstů může mít spoustu důvodů - krční páteř, syndrom karpálního tunelu, jiný neurologický problém, dokonce i problém kardiologického charakteru (ale to bývá pouze levostranné). Určitě je lepší nechat se zdiagnostikovat lékařem a podle toho teprve postupovat dál.

susieeeee
autor
30. črc 2018

@kafr Mě brní nejvíce prostředníček právě🙂 To si nemyslím, protože klíště jsem neměla už několik let, ale děkuji.

anguly
31. črc 2018

Moje mamka má tzv. skákavý prst. V práci si hodně namáhá ruce a zpočátku jí brněli prsty (hlavně postředníček a prsteníček na jedné ruce)... pak to začalo bolet a pak když něco dělala, tak jí přestal poslouchat a nechtěl se sám ani narovnat. No a tak šla na menší operaci (protože je to nějak zkrácená šlacha) ... No a teď jí zlobí i druhá ruka... zkouší mazat mastí na křečáky (jako první pomoc)... ale asi se zas nevyhne operaci.

ivuska1986
31. črc 2018

@susieeeee ahojky, též jsem to mela, trvalo to cca tri mesice, zasla jsem k obvodni, ta me odeslala na neurologii, tam mi lekarka sdelila, ze to mam od počítače - sezeni, pouzivani mysi, klavesnice - preslo to samo

barulina
31. črc 2018

Bez k neurologovi,twn ti udela vysetrwni. Tady.muze padat diagnoz plno. Od karpalu po roztr.sklerozu,po nador.

terezapetrova
31. črc 2018

@susieeeee borelii bohužel přenáší i klíšťata a dnes možna už i další hmyz :( ať tak ci tak verim, ze budes v poradku