Bolest svalů po námaze

robin92
30. kvě 2018

Zdravim vsechny, jak uz napovida nadpis, tak se potykam s bolestmi svalu, kdyz hodne pracuji nebo jdu cvicit a nekdy se stane ze to prezenu, tak me pak boli svaly. Mate zkusenost s necim podobnym?

victress
30. kvě 2018

máš dost hořčíku a minerálů obecně?

ter
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
robin92
autor
31. kvě 2018

@victress Jo tak to ani netusim, ale mineraly bych rekla ze ano, jen tim horcikem si nejsem tak jista.

robin92
autor
31. kvě 2018

@ter Ne ne jedna noha nebo tak me neboli, spise je to takova ta klasicka bolest a unava, kdyz nejdu treba delsi dobu cvicit a pak si dam poradne do tela, tak to telo se se mnou hada 🙂. Rekla bych ze me to boli asi adekvatni dobu po cviceni. Jako je kdyz treba udelas jeden den 100 drepu a pak tyden nemuzes chodit ze schodu 🙂.

luj89
31. kvě 2018

Ahoj, a co mas k tomu za otazku? Tohle je prece naprosto bezna vec 😉. Chce to se pred a po cviceni poradne protáhnout. No a kdyz uz namozene svaly prijdou, proste jsem to neresila a cekala, az to odezni. Nebo na co se ptas?

berenika39
31. kvě 2018

@robin92 ahoj. na to je jediná odpověď. musíš sportovat, cvičit, pravidelně - od nuly a přidávat si. jinak je to naprosto samozřejmá věc - tělo reaguje na nepřiměřenou zátěž. a to je správně. Začnipomalu, přidávej si, nevynechávej, třeba třikrát týdně, ale stále - a navyšuj zátěž.

normalnimatka
31. kvě 2018

myslíš jako namoženost? jesi jo, tak to je snad normální...prostě počkat, než se kyselina mléčná (tušim) vstřebá a příště o trochu míň.

robin92
autor
1. čer 2018

@luj89 Ptam se na to jestli je treba nejaky pripravek na bolave svaly nebo tak. Je mi jasne, ze to casem odezni, jen jsem tomu chtela nejak pomoci 🙂, aby nemusela cekat treba tyden, nez se budu moci zase normalne hybat 🙂.

robin92
autor
1. čer 2018

@normalnimatka JJ to myslim, jen jsem si chtela nejak pomoci od te bolesti, jako da se to vydrzet, zase nic hrozneho to neni, jen jsem si rikala, ze bych si treba nejak pomohla 🙂, jj priste to uz prehanet nebudu, to je jasne 🙂.

robin92
autor
1. čer 2018

@berenika39 Jo o to se snazim, jen mi to vzdycky nevyjde jak bych chtela nebo jak si to naplanuju. Delam i hodne na zahrade, tak i potom me obcas boli svaly.

sspeed_cs
1. čer 2018

@robin92 pokial ta svaly nebolia tak ze nevladzes zit tak s tym mozes normlane fungovat. pockaj den dva a zase normalne cvic. to ze ta to boli absolutne nicomu nevadi len to zbytocne neprehanaj a svaly si zvyknu. mozem akurat doporucit jemnu mazas svlastva par hodin po treningu

normalnimatka
1. čer 2018

@robin92 rozcvičit, pomalu, ono to stejně bolí ja prase. nejlepší je prostě počkat.

luj89
1. čer 2018

@robin92 O pripravku nevim, tohle mi prde fakt zbytecny, kdyz to za par dni prejde... Zamer se priste na to protazeni. Po par lekcich uz bude lip 😉

tynka9
1. čer 2018

Zkus hořčík, tím nic nepokazíš. Z organismu se hořčík vyplavuje v teplu a při námaze, takže je možné, že ho máš nedostatek... Dává se i na křeče (např. v lýtkách a podobně..)

robin92
autor
4. čer 2018

@sspeed_cs To me prave napadlo, ze je necim namazu, jen uvazuji cim 🙂. Boli me ze cviceni, ale treba i kdyz delam hodne na zahrade, protoze tam mame porad co delat 🙂, tak jsem si chtela necim pomoci 🙂.

robin92
autor
4. čer 2018

@normalnimatka JJ to rozhodne udelam, jen me napadl treba nejaky krem na uvolneni, aby to rozcvicovani nebolelo jako prase a mohla bych zase trochu normalne fungovat 🙂.

robin92
autor
4. čer 2018

@luj89 Jasne vyzkousim to 🙂.

sspeed_cs
7. čer 2018

@robin92 staci obyc kokosovy alebo olivovy olej aby ti to lepsie pri masazi klzalo.

robin92
autor
8. čer 2018

@sspeed_cs A nejsou ty oleje moc mastne? Abych si je pak nemusela dvě hodiny smyvat 🙂.

sspeed_cs
8. čer 2018

@robin92 vobec.. mne sa najlepsie osvedcil marhulovy ktory pouzivam miesto kadejakeych kremov a pletovych mliek. ak chces aby sa ti olej vsak do pokozky, musis ju mat navlcenu vodou. ja to robim takto. hodim si sprchu a len rukami zo seba nejak postieram vodu aplikujem par kvapiek oleja a ponatieram sa. za par minut sa olej do pokozky pekne vsiakne. napr na celu nohu asi 5 kvapiek oleja :D na masaz by som ale doporucila kludne trochu viac. ak je olej kvalitny vsakuje sa dobre a nemusis sa bat ze budes mastna.

robin92
autor
8. čer 2018

@sspeed_cs Super diky to vyzkousim. To se mi bude hodit i na moji suchou pokozku 🙂. Zitra skocim do obchodu a nejaky olejicek koupim a zkusim to 🙂.

robin92
autor
18. čer 2018

@tynka9 Zkusim a to by mohl stacit i nejaky klasicky ne nebo je lepsi treba si ho nechat napsat od lekare? Brala jsem magnosolv v tehotenstvi, ale ten mi nedelal vubec dobre, to bych ani nikam nedosla bez zachodu.

tynka9
18. čer 2018

Klidně nějaký klasicky, volně prodejný, ideálně v kombinaci s b6 pro lepší vstrebani.

robin92
autor
18. čer 2018

@tynka9 Diky, ten jsem myslim brala na zacatku tehotenstvi, kdyz jsem mela krece. Urcite to vyzkousim 🙂

janaelia
29. čer 2018

@robin92 Bolest svalu pri cviceni nemam, ale casto se mi stava, ze me boli svaly na rukou a nohou, kdyz dlouho pracuji na zahrade a celkove na dome, protoze jeste dodelavamae bydleni a ted pres leto me ceka hodne prace, co jsme nestihli minuly rok, ale zpet k tematu, pouzivam krem Vaxicum a jsem s nim spokojena, je bylinny, takze do sebe necpes nejakou chemii a bylinky v nem mi svaly krasne prohreji a druhy den se citim jako bych nic nedelala 🙂.

robin92
autor
30. čer 2018

@janaelia A jak dlouho a casto ho pouzivas a za jak dlouho pripadna bolest odezni od pouzivani toho kremu? Jake bylinky v nem jsou prosim te? Take delam na zahrade ruzne upravy, takze vim o cem mlucis, ale nejak to zatim nema konce, porad neco menim a predelavam a nevim, kdy to dodelam 🙂

janaelia
30. čer 2018

@robin92 Jo tak to jsme na tom podobne, ale my bydlime teprve kratce, takze jsme minuly rok dodelali upravu terenu a ted si dodelavam zahradku, jak jsem chtela, myslim ze to ale ted stihnu. Zalezi jak moc te ty svaly boli, ale maximalne do dvou az tri dnu me prestalo vsechno bolet, ale to jsem to fakt prehnala. Pouzivam ho uz asi dva roky. Jsou v tom bylinky levandule, hrebicek, rozmaryn a kafr. Kafr ty svaly krasne prohreje.

janaelia
5. črc 2018

@robin92 Zalezi ale taky jak moc te ty svaly boli, pokud te boli hodne, tak doporucuji se moc nepremahat a odpocinout si 🙂, nic se nema prehanet. Tak co zkousela jsi ho? Je volne prodejny, takze nepotrebujes na nej recept, aby jsi ho sehnala 🙂.

robin92
autor
6. črc 2018

@janaelia Hmm tak levandule krasne voni, tak to musi krasne vonet a uvolnovat ten krem, to se mi bude dobre i spat 🙂, mam doma levandulovy polstarek u postele na spani. Kafr vubec neznam a hrebicek s rozmarynem taky pekne voni, tak to jsem zvedava na tu vuni 🙂

robin92
autor
6. črc 2018

@janaelia Dneska jedu do mesta na nakup, tak si zajdu do lekarny se na nej poptat, jestli ho maji, u nas je jen malinka lekarna a tam nemaji skoro vubec nic, jen takova pohotovostni bych rekla 🙂, ale nic moc sortiment. Jo kdyz to prezenu, tak pak odpocivam to je jasne, kdyz me hodne boli, tak odpocivam nebo udelam jen neco maleho, aby to jeste nezhorsila 🙂.