Bolavý, vyklavý zub. Co na bolest?

lusinek12
12. srp 2024

Dobry vecer prosim poradte nekdo neco na bolest... ?? V cervenci me chytnul zub byla jsem na pphotovosti o vykendu dr mi zub vyvrtala a dala umrtvovaci vlozku zaplombovala za 14dni jsem se objednala ke svemu zubari ten mi na zub kouknoul udelal rengen a dal antibiotika poslal domu a objednal mr az na 1.8 ale po tydnu dobrani antibiotik zacal strasne zub bolet capala jsem do sebe ibalgin paralen ale prislo mi ze prasky uz snad nezabiraly termin se uz blizil ale den pred terminem mi vola sesteicka ze mi termin rusi pac je zubar nemocny a pak ma 14dni dovolenou a ma hodne pacientu takze jsem az na zari a pokud meto boli mam si zajit na pohotovos zub prestal pak za par dni bolet ale bolel jen na skus a prijde mi ze i vyklavi a obcas poboliva opet jsem sla na pohotovost ale zubar mi jen vic zub otevrel a uzavrel plombou ale na skus to boli jeste vic a boli i normalne.. ale termin mam az 2.9 poradite neco na kloktani nebo co by pomohlo aby to nebolelo.. ?? :(

alassel
12. srp 2024

@lusinek12 zub je na endodonticke ošetření, to vám na pohotovosti nikdo dělat nebude. Pakliže nevydržíte, je to na extrakci. Nepišete o jaký zub se jedná..
Zkuste kloktat repikovy čaj, nebo si kupte ústní vodu s chlorhexidinem a kloktejte. Hned po dovolené lékaře bych šla jako akutní pacient hned ráno, to vás vzít musi

levandule_k
12. srp 2024

Nevím, jak je tvůj zubař kvalitní, někde ty kanálky čistím pod mikroskopem, protože některé jsou tak pidi, že nejdou vidět okem. Můžeš zkusit obvolat zubaře, jestli by tě někdo nevzal na čištění kanálků.

petramana
12. srp 2024

moje zubarka taky ted neordinuje, sla jsem k jednomu zubari ze zastupu, ktere mela domluvene... takze zkuste jit k zastupu

lusinek12
autor
12. srp 2024

@alassel jedna se o zub dole uplne vzadu nejspis moudrak... premyslim o vytrhnuti zubu pac uz je to faky dlouho vo stim trpim ale muj dr se bude snazit o to ho zachranit takze pokud nebude v zubu zanet coz si myslim.ze bude takze do me zase bude jakou dobu cpat ATB .. a pak my vycisti kanalky vrtani na hodinu a cena 5tis.. zub my zachrani ale zase nikdo mi nezaruci jestli ho 100%zachrani proto jeste pred zakrokem mi dava papir na podepsani ze jsem seznamena stym ze se zakrok nemusi povest takze zub bude muset jit ven nebo se odlomi atd...

lusinek12
autor
12. srp 2024

@levandule_k zubar to nikdo pred mikroskopem nedelal vrta jak to vydi

.

alassel
13. srp 2024

@lusinek12 u osmiček vám nikdo žádné endo dělat nebude. To je zub co tam nemá co dělat, tím spíš pokud bolí. Nechte si ho vytrhnout a máte pokoj.. to vám udělají i na pohotovosti

levandule_k
13. srp 2024

@lusinek12 Zkus to pořešit se zástupem, od toho ten zástup je, protože píšeš, že je to asi 8, což trochu mění situaci.

petramana
13. srp 2024

o vikendu jsem byla na pohotovosti a prede mnou 2 lidem osmicky trhali... sice to neni asi uplne standart - ja se na osmicku musela objednat predem do nemocnice na zubni, musela jsem poslat rtg zubu, aby videli, jak jsou koreny... osmicky se oprwvdu neopravuji, nezachranuji, delaji jen problemy, tak si to nechte vytrhnout

lusinek12
autor
15. srp 2024

Tak se omlouvam je to 7 a ted se mi jeste udelala pod bradou jako by na celisti boule je mozny ze by to mohlo byt kvuli tomu zubu jak je tam zanet a neleci se to pac na pohotovosti mi ATB nedaji...

lusinek12
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
levandule_k
15. srp 2024

Byla jsi s tím někde? Jestli máš bouli, tak s tím mazej k zubařovi. Můj zubař má ráno vyhrazenou půlhodinu pro bolestivé případy.

hojda
15. srp 2024

@lusinek12 To je zánět, může to zase přeléčit atb, ale chce to vyčistit ty kanálky. Vyčištění pod mikroskopem tak cca 15 tisíc.

petramana
15. srp 2024

taky jsem resila bolest zubu, zasla jsem k zastupu me zubarky (ta ma volno ted 3 tydny nebo tak nejak) a uz mam vyreseno, blizi se vikend, tak si s tim zajdete... na pohotovosti jak jsem videla, se s nikym nemazou, opichaji a vytrhnou a nebo to rozvrtaji, ze to boli jeste vic...