Aterom ve vlasech - chirurgie vs. plastická chirurgie. Máte zkušenost, že by vyholili na klas. chirurgii část vlasů?

janule1940
11. dub 2023

Dobrý den,
mám ve vlasech na týle aterom, už je docela velký a chtěla bych si ho nechat odstranit. Mám ale dlouhé vlasy a kdysi mi někdo říkal, že na klasické chirurgii mi vyholí vlasy okolo a bude to dost vidět, kdežto na plastické chirurgii to řežou pomocí laseru a tam není třeba vlasy vyholit. Máte někdo zkušenost, museli Vám na klasické chirurgii vyholit část vlasů? Plastická chirurgie a laser by samozřejmě byly lepší, ale nejde to ze zdravotního pojištění a odstranění vyjde okolo 6tisíc. Díky.

konidana
11. dub 2023

@janule1940 Byla jsem na malé jednodenní chirurgii u doktora a nic nevyholoval, jen minimálně neco možná odstříhnul. Já tedy měla přímo v místě a těsně okolo (max.1cm průměr) dost vlasů vytrhaných - samy špatně držely a byly malinko porušené.

janule1940
autor
11. dub 2023

@konidana takže ten aterom řezal normálně skalpelem? Jdu totiž v červnu sestře na svatbu a mám dlouhé vlasy, takže bych nerada měla celý hustý pramen vlasů pryč. děkuji

konidana
11. dub 2023

@janule1940 ano řezal skalpelem a nic navíc neholil. Ale nevím jak moc to je relevantní, když to každý doktor může dělat jinak. Tohle byl náš ORL doktor, co dělá právě i tu malou chirurgii.

janule1940
autor
11. dub 2023

@konidana rozumím, no, já právě chci vědět, že to jde i bez holení. Pokud to dokáže udělat jeden doktor, tak může i druhý a můžu se s ním o tom pobavit. děkuji

konidana
11. dub 2023

@janule1940 jako ja tam spis mela centimetrovou plesku, a asi mu to stacilo

sunnurse
11. dub 2023

@janule1940 pracovala jsem na plastické chirurgii v Brně. Vlasy jsme neholili, aterom se vyřízne skalpelem, pár stehů, na ně náplast ve spreji.

petram9
16. kvě 2024

A dorostly ty vlasy? Za jak dlouho? Mam podobny problem akorád aterom splaskl uz ale vlasy na nem vypadaly, prtz sem to operovala trochu 🤐 ale u chirurga jsem s tim byla ted prave , rekl mi ze to neni bezne aby vypadali vlasy ,

petram9
16. kvě 2024

@konidana zarostlo to zase? Za jak dlouho?

konidana
17. kvě 2024

@petram9 jo zarostlo. Proste az vyrostly ty vyskubane vlasy. Nevim presne jak dlouho

petram9
17. kvě 2024

@konidana děkuji za uklidneni 🤦🏼‍♀️♥️👌🥺