Asi jsem blázen 🙈

nellinka1113
7. črc 2024

Ahoj holky 🙂
Já už si přijdu jak totální blázen a hypochondr 🙈Už jsem tady psala dotaz, že mě brněli končetiny horní i dolní a občas se přidal i nějaký ten tik v těle. Vyšetření jsme měla odebrání krve a to vyšlo na výbornou dokonce prý i minerály. Už nějaký ten patek mám problémy s krční a bederní páteří. Takže jsem byla odeslána na rentgen ( celých zad ) No podle dr. mám záda v katastrofálním stavu. Bylo mi doporučeno tedy někoho najít kde budu rehabilitovat a cvičit sehnala jsem a za dva týdny jdu na první konzultaci k jedné dr.
Přidám jsem i zprávu třeba mi někdo řekne co vše znamená, moje dr. mi jinak k tomu nic neřekla. Ale teď k věci brnění přestalo 🙏 ale od čtvrtka od večera mi začalo cukat ve stehne zevní strany 🙈🙈Normálně jsem i viděla, že se mi to stehno hýbalo. Pak v pátek večer to bylo hrozný šla jsem za prvé ležet s tím, že mi v tom bude cukat a taky, že jo. Cítila jsem na sobě totální stres a bylo to ještě horší a horší až jsem se s toho i rozbrečela a hrozně se bála nevím proč 😳 Za poslední dva týdny je toho na mě moc starosti v rodině atd. Ale kdo je nemá, že jo? Ale občas mě přepadne hrozný strach. Snažím se normálně fungovat a nepřipouštět si to. Jinže od to čtvrtka mi přijde, že mám vyhoukáno a myslím na to, že mám tu nejhorší nemoc. Prostě jsem asi blázen nebo já nevím 🙈Prosím neměl taky někdo takové stavy jako cukání, strach ? Moc se omlouvám za takový sloh

lenerka1
7. črc 2024

S nejvyšší pravděpodobností páteř, dokáže imitovat i infarkt 🙂 Poctivé cvičení cviků od fyzio to zlepší.

1pomnenka
7. črc 2024

Moc se pozoruješ a zbytečně se nervuješ. Záda zlobí už po 20. roce a dokáží nasimulovat snad úplně všechny nemoci od infarktu přes mozkovou příhodu. Počkej na rehabilitace a hlavně musíš denně cvičit, nech si ukázat cviky. Hodně choď pěšky.

shargianna
7. črc 2024

@nellinka1113 připadá mi to jako úzkost až panika. Takové stavy mám také. Příznaky se různě mění, někdy brnění, někdy tiky svalů, jindy motání hlavy atd. Řešila bych s psychologem/psychiatrem.

ada22
7. črc 2024

Vypadá to na kombinace úzkosti a páteře. Zkus zpomalit, rozebrat co ti trápí. Koupit si nějaké bylinky na zklidnění. Případně požádat praktika o něco silnějšího. Mohlo by ti pomocí začít i cvičit jógu. Stačí dle videa na internetu třeba jen 15 min ale pravidelně. Mám moc ráda still on thé way, uklidňuje mi její hlas a její jóga je příjemná na protažení.

nellinka1113
autor
7. črc 2024

@1pomnenka a proto chci něco s tím začít dělat. Aby ze me nebyl blazen a neřešil i to ze me bolí hlava a je to hned něco vážného

teryem
7. črc 2024

Měla jsem to dva roky.. bylo to strašný, k tomu spousta jiných stavů, jako tříčtvrte roku průjem, závratě, večer stavy na umreni... Prolezla jsem všechny možný vyšetření, všude se mi vysmáli, koukali na mě jak na nějakýho hypochondra, přitom já se doktorum vyhybam jak jen můžu... měla jsem malé dítě, musela jsem fungovat i přes tyhle stavy .. podle všeho nějaká stresová porucha, panické ataky, úzkostná porucha... Plus zada v katastrofálním stavu, takže spoustu věcí i od toho .. přešlo to asi po dvou letech hororu, neustálého strachu, bolestí atd ... Občas mě přepadnou nějaké ataky, ale už se snažím být v klidu, vzít si něco na sklidneni... někdy to zabere, někdy ne.. používám Bachovy esence, myslím, že mi pomáhají.. nejhorší bylo, že mi nikdo nechtěl pomoc, spíš se mi pod vousy posmívali, řekli ať se nepozoruju a je to.. ta bezmoc byla strašná

cilkat
7. črc 2024

Hele, ta vyfocená zpráva lajcky řečeno říká: "svalově je úplně v pytli, po celé ploše zad, ale zatím je to problém měkkých tkání, mělo by to jít rozcvičit a s trochou péče a pravidelného cvičení fixovat do správných poloh".
To cukání svalů může být klidně způsobené právě změnami na zádech - brněli tě končetiny, takže ty záda zjevně utlačovali cévy nebo nervy. To povolilo - svaly na to nejsou zvyklé a vyrovnávají se s tím po svém.

mardziana
7. črc 2024

Zkus magnesium, ale opravdu dobrý magnesium. A ne to co rozpustis ve vodě za pár korun. Jak píšeš, problémy a především STRES dělá s člověkem víc než si myslíš. Mě to ,,blbý,, magnesium úplně změnilo. Bylo toho na mě taky moc. Dvě děti, rekonstrukce domu, vážná nemoc v rodině a já se nedokázala soustředit, bolelo me snad vše. Pořád jsem měla v hlavě, že mám rakovinu toho a toho...
Koupila jsem si magnesium Puhdistamo tripla.A jasně
nebude to ze dne na den, že se budeš cejtit lépe, ale tak po měsíci jsem na sobě cítila strašnou změnu a úlevu. Zkus to. Za pokus člověk nic nedá 🤗

nellinka1113
autor
7. črc 2024

@mardziana ja magnezium zeď brala měsíc a půl ale obyc z lékárny
Taky jsem premyslela nad lepším

lenkalubina
7. črc 2024

Vypadá to na panickou ataku 🤔

1pomnenka
8. črc 2024

@nellinka1113 Magnesium určitě ber, ale to z lékárny nemá význam. Vyzkoušej kvalitní od českého výrobce, oranžové ráno, fialové na noc.

nellinka1113
autor
8. črc 2024

@1pomnenka dekuji moc 🙂

nellinka1113
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
mardziana
8. črc 2024

@nellinka1113
Jak píšu, obyčejné z lékárny je za mě k ničemu a zbytečně vyhozené peníze.
Buďto ten český výrobek co tady někdo psal a nebo za mě to Puhdistamo. Já na něj nedám dopustil, ano stojí trošku víc, ale já mohu za mě říct, že funguje. 🙂
První týden jsem brala 3 kapsle denně, poté už jen jednu kapsli po obědě.

prejeta_zaba
8. črc 2024

Nech si napsat magnosolv a pij chvíli i 2 denne, cukat svaly ti mohou z nedostatku hořčíku. Ty bez předpisu jsou slabé. Jinak kvalitní fyzio a cvičit nebo dobrý rehabilitační lékař a rehabilitace na míru. Takový ty psaný ode dveří univerzální jsou celkem na nic. Jestli tě stehno vyloženě bolí, můžeš mít zánět svalu nebo skriply nerv (plotynky, zánět kyčle, zánět všemožných šlach atd), je to běh na dlouhou trať. 🙈

nellinka1113
autor
10. črc 2024

@shargianna dekuji