Asentra a Neurol. Máte zkušenost?

27. pro 2022

Ahoj holky mám dotaz. Prosím měla jste některá tyhle dva prášky nebo jiné to je jedno už to beru cca 3 měsíce teď už od včera vysazují neurol mám brát 2x denně půlku už jen pak po 2 týdnech ctvrtku a pak po 2 týdnech zase čtvrt ale už jen jednou denně a pak konec. Mám hrozny strach co bude jak poznám ze funguje asentra? Myslím si furt ze fungoval neurol včera to docela šlo dneska je ráno tak zatím moc nevím ale vrátil se mi knedlík v krku.
Je to možné! Nebo je to tím ze to mám proste v palici bojím se toho hrozně aby mi nebylo hůře. Plus mám teda na spaní ještě trittico proto jsem se toho neurolu uz chtěla zbavit i sama ale teď mám strach. Děkuji

trpaslicek19
27. pro 2022

Ahoj nevím co přesně ti je ale já bez neurolu být nemůžu. Když mám svoje stavy musím si brát ještě prášek navíc aby se mi nervy uklidnili. K tomu beru dlouhodobě eliceu ale nevím jestli pomáhá.

hancazivocich
27. pro 2022

ahoj, já měla Cipralex, ze začátku mi dala lexaurin...V době rozchodu a pak při covidu. Neboj, bude to fungovat. Spíš jestli už nemáš na neurolu závislost, vysazuje ti ho postupně, aby to pro tělo nebyla taková pecka. Ale Asentra už funguje. Takže to bude ok. U mě nasadila prvně pro absolutní nespavost a úzkosti při rozchodu..Pak jsem to pár let zvládala i bez nich. Do covidu..Klidně se ptej - i do pošty. Hlavně se neděs, že nefunguje a těš se z toho, že funguje - neupínej se k neurolu, ten má překlenout asi v tvém případě nejhorší období...

autor
27. pro 2022

@hancazivocich určitě nápisu jestli mužů do zprávy děkuji!

lv
27. pro 2022

Asentra už by měla fungovat, snižuj jak ti to řekli. Na ten strach, obavy, máš terapie? Samo léky stačit nebudou, chce to psychiatra (léky) a psychologa (návod jak s tou úzkostí pracovat, zvládnout ji..).

konidana
27. pro 2022

Mela jsem.podobne leky a neurol jsem vysadila uplne v pohode. Rid se radou lekare a ver mu.

autor
27. pro 2022

@lv ano mám terapii každý týden. Takže ta je v pohodě už mi bylo úplně super ale proste teď ten strach je hrozny no všechno co mi je tak si myslím ze mi je díky tomu snižování dneska cely den knedlík zase. Plus pocit furt na velkou bolení břicha/

autor
27. pro 2022

@konidana já mu pravé věřím a taky si ho brala tak dlouho? Nebo cca 3 měsíce? Já nevím snad je to v pořádku ale proste hned včera co sem začala místo celého brát půlku mám knedlík v krku jestli je to proste vsugerovane nebo ne to nevím :/ ale jak všude píšou ze neurol je strašný atd tak mám z Toho strach

autor
27. pro 2022

@lv holky pomoc já jsem vyrizena už jsem byla 5x na velký je mi hrozné jakoby to začalo znovu úplně cele. Bolí mě břicho knedlík mám do toho ruce dřevěné navaly zase ten pocit co mám dělat :(

lv
27. pro 2022

A hospitalizace? Po snížení 1 den by ti tak blbě být nemělo

hancazivocich
27. pro 2022

kliííd, sem byla na velký taky x krát - svátky a intolerance laktozy

autor
27. pro 2022

@lv já nevím vůbec dneska je to 2 den co neberu cely ale půlku mě proste přijde ze si to dělám sama nebo já nevím jak se bojím a myslím na to

autor
27. pro 2022

@hancazivocich kez by to bylo jen tohle

hancazivocich
27. pro 2022

Nevím, co děláš, co tě baví, ale já začala háčkovat. Způsob odvedení pozornosti - začala jsem se zajímat o věci mezi nebem a zemí, o uplně jiné věci - aktuálně chci zkusit šít. Vánoce jsou pro mě příšerně stresující - teda, bývaly. Aktuálně mám PMS a taky jsem na ránu...Relaxuj, zkoušej meditaci. Najdi si psychologa..Pomohlo mi to.

autor
27. pro 2022

@hancazivocich já mám psychologa už jsem byla úplně v pohodě. Ale druhy den beru 1/2 neurolu místo celého a dneska je mi takhle

konidana
27. pro 2022

Ano, myslim ze si to delas sama tim, jak na to myslis a resis to. Chodis na terapie? Chtelo by to. Me na deprese pomahalo psat si pozitivni denik a chodit ven do prirody, coz miluju.
Ja neurol jsem zacala vysazovat myslim uz asi po 14 dnech, nebo nejdele po mesici.

lv
27. pro 2022

Jo a to te prave ma naucit psycholog, případně i nutna hospitalizace, stacionář.. Neurol je berlicka, kdyz to nejde jinak, nez se to naucis. Prodychavej, cvic, zpivej, hackuj, co ti pomaha..

autor
27. pro 2022

@konidana já si to taky myslím ze si to dělám sama i to cejtim proste. Ze do toho padám a dělám si to sama. Jak na to myslím a říkám si ze to bude zle přitom ale vím ze ten neurol nechci chci bejt bez nej kolikrát sem na nej i zapomněla. Terapeutku mám teď si semnou psala a řekla tohle co píšu ze si to dělám sama ze sem se na to připravovala a přivolal si to ať si to v ty hlavě zase odvolám

autor
27. pro 2022

@lv ale ja už byla v pohodě dělala sem úplně všechno co predtim neslo. Ale dneska teda je to konec měla jsem par propadu ale dneska co to sakra je? Fakt si to dělám sama tím jak se bojím nebo je to takt neurolem a ty antidepresiva nepomáhaji a celou dobu pomáhal jen neurol? Nevím nic

konidana
27. pro 2022

Je to v tvy hlave. Kdyz se v tom budes rejpat a nimrat a padat do toho, tak nekdy nepomuzou ani ty nejlepsi a nejsilnejsi antidepresiva. Naopak kdyz to zvladnes nejakym zpusobem hodit na vedlejsi kolej ( zamestnat hlavu jinak, prace, uklid, konicek,....) tak te antidepresiva podrzi a bude vsechno ok. Mozna to je uz i zacinakici zavislost na tom neurolu, treba jen psychicka... sama se presvedcujes, ze ti pomaha a nechces se ho vzdat. Ale on ti uz nepomaha...

autor
27. pro 2022

@konidana ano přesně tak to je pravda stim neurolem. Říkám si ze mi pomáhá vždycky když mi nebylo třeba kolem 5 už nic moc těšila jsem se až si ho v 6 vemu a bude to dobrý. A to už jsem věděla ze je špatně ale kolikrát sem na nej u zapomněla víš.. ale teď to nějak nevyšlo já nevím co stín mám dělat a přitom si říkám ze ho furt beru sice jen půlku ale beru takže to proste nechápu říkám si co když fakt ty antidepresiva nepomahaji? A tak..
ale jak to mám hodit jinam já se snazim ale vůbec mi to nejde ještě jsme teď 3 dny skoro pořad doma krom návštěv takže je to takový na prd úplně. Mě v tu chvíli nebaví vůbec nic jen uklizim pořad jak blbec to jsem dneska dělala cely den než přišli naši pak odešli a bum bylo to tady

autor
27. pro 2022

@konidana moc moc děkuji ze mi tu odepsiuješ mě to fakt hrozné uklidňuje hrozné ale

konidana
27. pro 2022

Zkus se zacist do knizky, jdi ven koukat na hvezdy (nebo na mraky, to je fuk) proste cokoli. Pis si ten pozitivni denik. Co jsi zvladla. Malickosti, jako ze si uklidila🙂. Ze venku sviti slunicko🙂, cokoli. Ze si zas neco zvladla, udelala, ze je neco hezky.... A hlavne pokazdy se smajlikem🙂. Staci aspon 1 vec denne🙂

autor
27. pro 2022

@konidana já jediný co je dobrý je sedět na balkoně tam je mi dobře a to jsem měla i tenkrát proste na balkoně mi bylo dobře. To jsem si taky psala ale jak je mi dobře beru to automaticky psala sem to jen když mi bylo v kuse zle proste. Bohužel.. potřebovala bych kamamradku které bych to mohla říct nějaké mám ale nebaví je to pořad číst a moje terapeutka přes svátky nedělá sem rada ze vůbec odepsala.