Asentra 50mg /Sertralin 50mg. Jsou stejné?

nechcirikatjmeno
1. zář 2023

1.Ahoj. Je Asentra to samé, jako sertralin? Jen pod jiným výrobcem? Nebo to je úplně jiný lék?
Včera ráno jsem měla sertralin ( jen 25mg protože mi bylo po 50mg špatně). Sertralin jsem brala měsíc.
byla jsem u psycholožky a dneska si mám vzít až večer asentru. Ale celých 50mg. Bojím se, aby mi po ni nebylo zase zle jako při začátku užívání sertralinu, tak se ptám, zda to je to stejné.

2.Mám to užívat večer a na noc si mám vzít prothiaden. Mate s tím někdo zkušenost?

Moc dekuju budu ráda za každý komentář

konidana
1. zář 2023

@nechcirikatjmeno podívej se na uvedenou účinnou látku a její množství v léku. Myslím že to je sertralin. A blbě ti mohlo být s příliš velké dávky z ničeho, postupné navyšování po pár týdnech by mělo být ok

drep
1. zář 2023

Jo, je to totéž a jo, somatické příznaky nebo zhoršení deprese/úzkosti při začátku uživání antidepresiv je naprosto obvyklý a vždycky na to pacienty upozorňuju.

lenkalubina
1. zář 2023

Stejné..beru to co zrovna je v lékárně 😉 dokonce myslím,že za asentru se doplácí a za sertralin ne...

nechcirikatjmeno
autor
1. zář 2023

@drep ale když už beru měsíc sertralin jen se to změní na asentru, tak by se mi to zhoršit nemělo ne? Maximálně třeba malinko nežádoucích účinků. Mám si to vzít za chvíli a mám docela strach, tak se potřebuji uklidnit

drep
1. zář 2023

@nechcirikatjmeno ne, nemělo, ty počátení stavy souvisí se těma změnama neuromediátorů, ale to už je teď ustálený

nechcirikatjmeno
autor
1. zář 2023

@drep já brala do včera jen 25mg ten měsíc, a od dnešního večera hned 50mg + prothiaden tak se toho bojim

luciemak
17. lis 2023

@drep je tedy možné, že když začnu brát asentru, je mi zle? Od žaludku, tíha na hrudi, třes končetin, únava? Při první dávce jsem myslela, že je to moje poslední..

drep
17. lis 2023

@luciemak jo, je to standardní začátek užívání antidepresiv, trvá to cca týden- dva

luciemak
17. lis 2023

@drep včera mi ji Dr napsal. Dnes jsem vzala kolem půl 10 ráno tabletku a v poledne jsem myslela, že je po mě. Trvalo to cca 3h, pak uz to bylo lepší, ale pořád jsem taková těžká..... Doufám, že to bude den ode dne lepší 🙏🙏