Alergik/atopik a dekorativní kosmetika - poradíte?

kustka
25. únor 2017

Ahoj holky, nemáte někdo odzkoušenou dekorativní kosmetiku, kterou můžou používat i alergičky? Mám atopický ekzém, hodně citlivou pleť, nesnáším kontaktní čočky (atd....) a někdy bych se vážně moc ráda namalovala a byla za krásnou 😉 Ale se zarudlýma očima po namalování to není ono, že. Přijde mi, že čím jsem starší, tím je to horší. Téměř na všem je dnes móda psát "hypoalergenní", ale jaksi to na mě nefunguje. Zkoušela jsem kde co, ale výsledek stále stejný. stačila by mi aspoň řasenka a tužka na oči- budu skromná. Máte někdo zkušenost a objevily jste firmu, která nedráždí? Moc děkuji za tipy 🙂

frufrunka
25. únor 2017

No... Díky tomuhle problému jsem se stala lesanou... 😀 Jediná řasenka, kterou snesu, je obyčejná (ne voděodolná) od Alverde z dm. Ale ta je prakticky neviditelná, takže jí stejně skoro nepoužívám... Řasy zvýrazní jen minimálně. Ani ostatní dekorativní kosmetika téhle řady mi nesedí - z ní i ostatních značek (a to i hodně drahých) mám uslzené oči, pálí mě, jsou rudé. A pokud použiju jakékoliv stíny, tak pak jsem si jistá, že na víčka budu muset nasadit minimálně lehký kortikoid... Takže tohle opravdu jen velmi výjimečně. Přestala jsem to řešit, prostě se nelíčím. Paradoxně mi na obličej svědčí obyčejně ručně vyráběné mýdlo a následně jojobový olej (kupuju si s esenciálními oleji od Nobilisu - vanilka, neroli a nebo i bez vůně - podle nálady). Od té doby, co jsem vyzkoušela tuhle kombinaci, mám úplný klid, žádný exém, žádné podráždění. Jen tu dekorativní kosmetiku nesnesu asi fakt žádnou... A že už jsem toho vyzkoušela. Třebas i jen u kamarádek, které tvrdily, že tahle řasenka mi nemůže nic udělat. Vyzkoušela jsem a za dvě hodiny byla ubrečená... 🙂 A tak se ze mě stala přírodní žena. Beru to na druhou stranu tak, že jsem pořád stejná... A že když mě někdo uvidí bez make-upu a líčení, tak mě aspoň pozná a nezděsí se... 😀

gnozka
25. únor 2017

Ja jsem jednu dobu používala dekorativní kosmetiku od la roche posay . Je to firma co dela krémy pro atopiky . Ve Francii maji i krémy na recept . Dělají prave i dekorativní kosmetiku pro lidi s hodne citlivou pleti . Neni to nejlevnější zalezitost . Ale kdyz jsem pracovala v lékárně tak jsme meli k dispozici treba líčení od odborníků nebo alspon vyzkoušení na lékárně . Ale bohužel uz nevím která Lekarna to vede . Zkuste pohledat .

kustka
autor
25. únor 2017

@frufrunka Tohle je taky jeden z důvodů, proč se nelíčím- kromě toho, že moje mamka byla taky přírodní typ (krásná sama o sobě), tak mě to nějak "nenaučila" 😉 Ale jednou za "uherák" se hodí, tak určitě vyzkouším to Alverde. A moc děkuji za tip na ten esenciální olejíček- určitě půjdu do toho! Je super takhle číst zkušenost někoho jiného, i tak je to zdlouhavé tápání (zkrátka u všeho pokus x omyl) a je fajn mít takový impuls na něco, co jsem ještě nezkusila a nenapadlo mě... Děkuji 🙂

kustka
autor
25. únor 2017

@gnozka Tuhle firmu znám, kdysi jsem od nich zkoušela nějaké krémy a pleťovou vodu a vůbec by mě nenapadlo, že mají i dekorativní kosmetiku! Tak super, moc děkuji za radu, určitě vyzkouším 🙂 Jinak z mých bohatých zkušeností vím, že slovo "drahé" je subjektivní. Myslím to tak, že když vyzkouším 4 levné krémy a nesedí mi, takže je musím rozdat kamarádkám, vyplatí se připlatit za jeden kvalitní a cítit se fajn. Ono dostávat potom z pleti vyrážku je nepříjemný a taky to něco stojí 😉 Proto (pokud to jde), tak pokud možno moc neexperimentuji a když mi něco sedne, raduji se a používám to pořád dokola.

frufrunka
25. únor 2017

@gnozka Děkuji za tip, taky pohledám! 🙂
@kustka - Mám stejnou zkušenost s "drahostí"... 🙂 Jinak já ten jojobový s esenciálním používám výhradně místo krému, v létě do toho jdou přimíchat další složky, takže je z toho "krém" s spf 6 (jasně, nic moc, ale lepší než nic) a ten i malinko přírodně tónuje. Trochu pronikám do tajů čistě přírodní kosmetiky, sama se to učím dělat, ale zatím jsem na úrovni mix olejů, masážní věci z rostlinných másel, aromaterapie. Vím, že jsou recepty i na přírodní domácí dekorativní kosmetiku, ale na to zatím nemám odvahu to vyzkoušet, i když vím, že zrovna pro mě by to asi byla cesta. Třebas se do toho taky pustím... 🙂 Jinak se vztahem k líčení i "převzetí od maminky" to máme stejné. Moje maminka se líčit nepotřebuje, přijde mi, že jí to spíš škodí. Tmavovláska, snědá pleť, výrazné obočí, krásné tmavé oči. Já jsem takové "vyblité zelí", když jsem jednou měla radost, že mám z dovolené konečně barvu, tak se mě na kontrole doktorka ptala, jestli mi není špatně, že jsem hrozně bledá... 😀 Takže tak - nějaké ty šminky bych taky potřebovala, ale za následné potíže mi to nějak přestalo stát... Jediné, do čeho se před létem pouštím, je trvalá na řasy + barvení. A přiznám se, malinko koketuju s permanentním make-upem, kamarádka si nechávala dělat linky a vypadá to úžasně - naprosto přirozeně, spíš bych jen řekla, že to vypadá, jako že má husté řasy. Má linku tenoučkou v barvě řas a vedenou prakticky v linii řas. Krásně zvýrazněné oči a přitom kdybych nevěděla, že má permanentní make-up, v životě bych si toho nevšimla... Krásná přirozená práce. Má to už od roku 2010, asi to trochu světlá, ale pořád krásný... 🙂

luciza
25. únor 2017

Ja Alverde zkusila, ale nic mi od nich nevyhovovalo. Jistota je Mary Kay. Mne pak taky nevadi vetsina veci od Eveline cosmetics. Kupuju ji na lekarna.cz. Mam pudr, tuzky na oci,vstiny, vyzivovaci serum na rasy a hypoalergenni rasenku + ten jejich odlicovac s kyselinou biohyarulonovou. Zkusila jsem i make-up nebo BB krem ci co to bylo, ale ten jsem musela vyhodit, svedil me oblicej. Bonus je, ze je tato kosmetika levna (rozhodne levnejsi nez MK), tak pokud ji zkusite a nebude vyhovovat, neutratite zase tolik ;) Ja zacinala tusim rasenkou nebo pudrem tehdy, kdyz uz jsem nevedela co jeste vyzkouset levnejsiho nez MK (studovala jsem, penez nebylo nazbyt) a nakonec postupne doobjednavala dalsi produkty 🙂

kustka
autor
26. únor 2017

@frufrunka Naprosto přesné! Moje mamka byla nádherná ženská- i když byla o 40 let starší než já, nikdo jí to nikdy netipoval. A přesně jak píšeš- byla snědá, opálila se snad i ze vzduchu, vypadala pořád svěže, což jsme nezdědila ani omylem- taky jsem bledule a když mi někdo pochválí "barvičku", většinou to bývá začínající vyrážka 😉 To míchání dle rady určitě vyzkouším- původní profesí jsem farmaceutická laborantka, tak k tomu mám blízko (i když chemický léky moc nemusím, takže v tomto směru trochu "kovářova kobyla"... A k tomu barvení řas- nad tím jsem už taky přemýšlela, ale kamarádka mě zrazuje, že bych se určitě osypala, tak nevím. Toho permanentního bych se asi bála, tady je to asi dost o šikovnosti a je to dost "nevymazatelný", že. Kolegyni z práce se jednou nezadařilo (linka a obočí) a vypadala jak Marfuška 🙂))

kustka
autor
26. únor 2017

@luciza Jé, ta Eveline zní taky slibně- děkuji za zkušenost 🙂 Já jsem věděla, že mám napsat sem, tady se ví všechno... Mary Kay jsme měla na svatbu, tehdy super (i když finanční pálka to teda byla!), ale potom jsme si ji koupila ještě jednou a už mi nesedla (řasenka). Mně fakt přijde, že se to u mě s věkem zhoršuje- a že by i po dětech, nevím... Abych za pár let neskončila s pytlem přes hlavu 😉

mysicka_lb
26. únor 2017

Ahojky, já používám tužku na oči Alverde z DM a k tomu tuto řasenku Bourjois: https://www.notino.cz/bourjois/mascara-volume-g.... Jak už tady padlo, řasenka Alverde nic moc, ale tato dělá opravdu krásné, výrazné řasy. Odličuju se zásadně jen bílou vazelínou z lékárny.

kustka
autor
27. únor 2017

@mysicka_lb Děkuji moc za tip! Je to fakt opruz, občas ženská prostě chce být za krásnou a ne si přivodit vyrážku, že 🙂 Zní to dobře, tak hned jak budu mít chvilku, všechny rady tady napsané nastuduji... Jojo, bílá vazelína je super- u ní je jistota, že prostě nemá čím podráždit 😉

luciza
27. únor 2017

Ja jenom jeste k te Eveline jak jsem psala - videla jsem ji u nas v drogerii Teta. Ale spis jen odlicovaci mleko (i jine nez to, ktere jsem uvadela), kremy atd. Dekorativku tady bohuzel nemaji. Ale mozna pokud jste z vetsiho mesta, zkuste mrknout, treba u vas bude i ta ;)

kustka
autor
28. únor 2017

@luciza Jé, moc děkuji za starost a upřesnění! Jsem od Brna, tak zkusím vygooglit- radši nejdřív přes net a potom vyrazím, protože s holkama je to vždycky o nervy, tak musím vyrazit najisto 😉

kustka
autor
8. kvě 2017

@mysicka_lb Ahojky, hlásím, že řasenku mám a používám a fakt dobrý! Moc děkuji za tip, nečekala jsem, že konečně nějakou seženu- a kupodivu i za malý peníz 😉