Akutní zánět slinivky. Máte zkušenost?

klokanka31
26. dub 2024

Nemáte někdo zkušenost s akutním zánětem slinivky? Jak je dlouho člověk v nemocnici, atd...

leila7
26. dub 2024

@klokanka31 ahoj akutni zanet slinivky me chytl kdyz jsem byla v 8 mesici tehotenstvi.kdyz tak napis sz rada vse odpovim

el_dorra
26. dub 2024

Měl muž. V nemocnici byl 2 týdny, poté doma přísná dieta. Ta se opravdu pomalu a postupně začala rozvolňovat někdy po dvou měsících. U něj se potom bohužel zánět za ty 4 roky dvakrát zopakoval, už teda v mírnější formě, takže nemusel do nemocnice a zvládl to pak už doma.

el_dorra
26. dub 2024

@klokanka31 ještě dodám, že mu nikdo nedokázal ani jednou říct, z čeho ten zánět má. Celá rodina jíme s omezeným množstvím tuků, vařím bez cibule a spousty dalších potravin, které nesmí a v pohodě jsme si na to zvykli.

klokanka31
autor
26. dub 2024

@el_dorra On to má právě můj táta, a taky nevíme z čeho...Nedávno byl na preventivce kde mu dělali i krevní testy, a všechno naprosto v pohodě...

el_dorra
26. dub 2024

@klokanka31 velkou roli prý hraje i stres. Někteří doktoři to připisují i lékům, které dlouhodobě užívá, jiní zase tvrdí, že je to nesmysl. Tak si potom můžeme vybrat 🤷

klokanka31
autor
26. dub 2024

@el_dorra Ten stres by na něj seděl...😔

vrabcak0007
26. dub 2024

@klokanka31 lezela jsem se zanetem slinivky necele dva tydny v nemocnici...prima pricina se tak uplne nevi, ale protoze vysetreni zlucniku ukazalo kameny, tak lekari meli za to, ze se asi nejaky zaseknul ve vyvodu a zpusobil zanet. A nez jsem se dostala na vysetreni, tak uz prosel, protoze vse bylo v poradku. Mesic na to mi vzali zlucnik.

89peta
27. dub 2024

Měl tatka,ale u nej se přidaly komplikace (nekroza střev,atd) a strávil v nemocnici skoro rok. Držím palce ať je tatka brzo v pořádku.

klokanka31
autor
29. dub 2024

Tak já nevím co si myslet. Všude se píše že se zánětem slinivky se 2 týdny musí držet hladovka. Má středně těžký zánět, v pátek ho odvezli, bolesti mu pak ustoupily, včera už dostával od rána nějaký jídlo, bolesti se mu zase objevili, i když ne tak silný. Dneska se mu hůř dýchalo tak mu dali kyslík. Měl jít na CT, na to se doktoři vykašlali, že asi zítra. No a že přemýšlejí jestli by nemohl mít třeba nějaký žlučníkový kámen, co by to tam blokoval. Začínám mít strach 😢

galatea_a
29. dub 2024

@klokanka31 Ten žlučníkový kámen to klidně může být. Taky jsem měla akutní zánět slinivky a bylo to od žlučníku. Když kamínek přestal blokovat vchod, slinivka se uzdravila. Se žlučníkem to trvalo dýl. 🙂