ADHD v dospělosti. Jak se to řeší?

30. zář 2022

Ahojky, mam takovy problem, myslim, ze mam ADHD nebo aspon ADD. Jsem normalni zenska s ditetem a zamestnanim, ale uz dlouho me trapi ruzne problemy a pres rozhovory s lidmi a internet jsem se dostala k teto diagnoze a vsechno na me sedi. I kdyz si vybavim muj zivot treba 20 let zpatky, tak se muzu ztotoznit s touto diagnozou. Plus mam i panicke ataky, uz od puberty, nikdy jsem to s nikym neresila a nejak s tim ziju, ale je to cim dal tim vic narocnejsi, takze vim, ze to budu muset zacit resit. Je tady nekdo, kdo ma tuto diagnozu? Jak se to resi? Psycholog? Psychiatr? Neurolog? Reknete mi, prosim ze se to da ovlivnit leky, utlumit, proste da se a tim neco delat i v dospelosti?
Muj bratr ma taky ADHD, ale jemu to diagnostikovali uz jako diteti, ale ma k tomu i jine postizeni...

gdpr
30. zář 2022

Ja mám od detstva ADHD a naučila som sa s tým žiť veľmi na pozornosť mi pomáha dýchanie technikou 4-7-8 (4sekundy nádych 7 sekúnd zadržať 8 sekúnd výdych) a mám na každý deň v mobile napísané, čo musím urobiť aby mi pozornosť neodbiehala k iným nepodstatným veciam a tak isto sa musím vyhýbať kofeínu a energetickým nápojom lebo to všetko ešte zhoršuje, naozaj viem porovnať keď si príležitostne dám kávu a keď ju nemám s ňou niekedy ďalšie 2-3dni mám problém sa na niečo sústrediť ale panické ataky nemám s tým by som išla asi najprv za psychológom a uvidíš, čo ti poradí.

autor
30. zář 2022

@gdpr jee mas pravdu s tou kavou, miluju kafe, a ted jsem vic unavena a tak vypiju i 2 a mozna proto me to ted pripada mnohem horsi ta nesoustredenost. A pak nemuzu spat, takze je to takovy zacarovany kruh. Je fakt, ze ja si taky jeden den reknu, ze zitra umyju okna a pak se k tomu nedokopu, zapomenu a nebo proste jen pletu 😒 jeste nejaky vychytavky mas? A zmeny nalad?