Rodičák. Taky vám ještě nepřišel?

mam1nka
10. čer 2024

Dokonce jsem i volala na úřad a tam mi paní arogantně oznámila, že na to mají celý měsíc a hovor pak ukončila.

pilzzee
10. čer 2024

@mam1nka Ta musela mit radost 🤣🤣

hennrietta
10. čer 2024

@mam1nka Jenže má pravdu.😉 A nedovedu si představit, kolik telefonátů tam musí mít.🤦‍♀️
Jediný problém vidím v tom, že ti to mohla říct možná slušněji, ale hovor jsme neslyšeli.

marselina
10. čer 2024

@mam1nka olomoucky kraj dosel dnes a ano maji na to mesic.

tasimia
10. čer 2024

@mam1nka, má pravdu.

janule0123
10. čer 2024

@mam1nka no dle toho jak často sleduju dotazy na maminkovskycj skupinkách typu už přišel někomu? Kolikatyho přijde? Tak nechci vidět kolik mají telefonátu s timhle dotazem 🤣a jak jsou na to už nastartovani… došel dneska hned ráno …

cherie24
10. čer 2024

@mam1nka a co se tím telefonátem mělo změnit? Jakože jim tam člověk zavolá a oni hned nažhaví hesla ke státnímu účtu a pošlou konkrétním jedincům rodičák se splatností okamžitě? 🤷 Chodí pokaždé jiný den. Někdy dřív, jindy později.

palja
10. čer 2024

@mam1nka Brno došel hned ráno. Ano, mají na to celý měsíc. Tohle se tu řeší úplně každý měsíc a mě by teda nenapadlo kvůli tomu někam vyvolávat.

klary93
10. čer 2024

@mam1nka také ještě nedorazil. Tak asi zítra, Středočeský kraj

ronyx
10. čer 2024

Moravskoslezský kraj - Frýdek-Místek - ještě nepřišel, ale nevolala jsem nikde, jsem zvyklá, že chodí pokaždé jinak

kristyn86
10. čer 2024

Tyhle telefonaty hrozne zdrzuji od zpracovavani. Nejlepsi je:" dobry den,ja jsem to jeste nedostala". Tak si v duchu rikam,to mas holka blby 😂

aselluska
10. čer 2024

Chodí vždy 9. a pokud je víkend, přijde hned v pondělí po 9. dni v měsíci. Nikdy se mi nestalo, že by nepřišel a dnes nic. Rozumím tomu, že tam každý volá a že to je otravný. Na druhou stranu, kdyby paní nepřišla mzda ze zaměstnání, taky by se o to chtěla zajímat. Třebaže ta částka je malá, někdy někdo na ty peníze v daný den čeká. Kamarádka samoživitelka si musela půjčit od rodičů, protože prostě má peníze jen tak tak a když nepřišly, prostě to byl problém

nikolina12
10. čer 2024

@mam1nka Také nedorazil

exbordelar
10. čer 2024

Jako ja bych asi na urad kvuli tomu nevolala, ale uplne chapu ten stres. Matka na rodicaku bere - pri dnesni drahote - nula nula nic a je s tim fakt problem vyzit, kdyz ti po dobu rodicovske vypadne prakticky prijem. Rodicak je opravdu jen prispevek, se kterym se da vyjit opravdu hodne tezko. A to se pak clovek obraci k tomu danemu terminu jak k modle, aby mela dat deckam co do huby.
Proste to tak je, obzvlast, kdyz neni hlidani a mama si nemuze jit privydelat do prace.
To, ze rodiny s RP horko tezko vychazi, je fakt a neni to selhani. Je zkratka opravdu draho.

nat
10. čer 2024

Ano maji na to cely mesic a to,ze posilaji RP a jine davky na nejake datum,je jen dobra vule daneho uradu....Chapu,ze je clovek na neco zvykly,ale proste si musi kazdy uvedomit,ze stat se muze cokoliv i na urade a penize neprijdou 9 ale treba az 25 a s tim by mel asi kazdy trochu pocitat.

exbordelar
10. čer 2024

@nat to jo, ale kolikrat ty mamy nemaji "z ceho" pocitat. Kdyz ma muz prumerny plat + zena RP a dve deti, tak neusetri ta rodina prakticky vubec nic a jedou od vyplaty k vyplate 🤷‍♀️

exbordelar
10. čer 2024

@nat ale jinak mas samozrejme pravdu. Jen je to v praxi dost tezky.

nikolina12
11. čer 2024

@exbordelar Těm co rodičák nepřišel včera napište aspoň že ho tam máte prosím ať pak víme

mam1nka
autor
11. čer 2024

@cherie24 ne, ale mohli se mě alespoň zeptat na rodné číslo a říct, jak na to jsou. Když tam volala kamarádka, tak po ni chtěli všechny údaje a řekli ji, že už ji to poslali, že ji to přijde do tří dnů. Prostě mě dostala arogance té paní. Protože nebyla schopná, ani udělat správně to co má a když přijde se špatnou náladou do práce, tak nemá dělat v call centru, když neumí být příjemná a vadí jí dotazy lidi.

mam1nka
autor
11. čer 2024

@palja mají na stránkách že když nedorazí do 1. dne v 2. Týdnů, ať se vola do jejich call centra. Volala jsem tam poprvé a už tam určitě volat nebudu.

mam1nka
autor
11. čer 2024

@kristyn86 určitě ne, protože mají call centrum na vyřizování těchto hovorů, nemáte to vliv na účetnictví ale dobrý pokus

exbordelar
11. čer 2024

@mam1nka a nejste treba cerstve prestehovani z okresu do okresu? To treba taky muze udelat zpozdeni...?

hennrietta
11. čer 2024

@mam1nka Tak jsi tam měla zavolat znovu. Třeba by se tě ujala vstřícnější úřednice. A pokud ti tam ta leží v žaludku, tak pak chtít vedoucí a stěžovat si na její chování. Co ti máme jako jinýho poradit?
Navíc s tím, že na vyplácení mají celý měsíc, tak snad ví každá mamina na rodičáku... je to v každé diskuzi úplně všude.

mam1nka
autor
11. čer 2024

@exbordelar taky ne, ve stejném okresu už několik let

hennrietta
11. čer 2024

@exbordelar Mít dítě a nemít žádnou finanční rezervu? Já nevím, no.. já i manžel máme své běžné účty + ještě spořicí a když je potřeba, tak prostě přeléváme peníze z jednoho na druhý a když mi dojde rodičák, tak znovu dopošlu to, co mi "chybí" na spořák. Manžel má teda ještě jiné investice.
Na rodičáku je žena 3 roky. A pokud se nestane nějaká echt špatná životní situace, tak se snad nic nestane, když rodičák dorazí o týden později. 🤷‍♀️ A když jo, tak je čas se sakra rozmyslet, jak z toho ven a mít se líp.😉

mam1nka
autor
11. čer 2024

@hennrietta jsem matka samoživitelka, a ona peníze mi ještě nedošli a zároveň peníze na účtě mám, ale řeším to, protože s těmi penězmi počítám. A psala jsem sem hlavně, abych zjistila kdo je na tom podobně a komu přišel a komu ještě ne.

nikolina12
11. čer 2024

Souhlasím s @mam1nka
@hennrietta To je hezký, že to tak máte vy Ale většina maminek to má jinak. Jestli jsou třeba samoživitelky tak to mají jinak. Teď se akorát vytahuješ ,,no máme tři účty" ano je to skvělí, ale třeba si to nemůže nikdo dovolit, jestli-že žije od výplaty k výplatě. Je to v dnešní době hrozný. Já taky vím o čem mluvím, někdo je na tom hold dobře a někdo prostě býdně tak to prostě v dnešní době chodí.

ferda90
11. čer 2024

@exbordelar ja mela treba aspon nejakou malou rezervu kdyz sem byla na rodicaku, pocitala jsem s tim, ze finance budou mensi a pro jistotu sem mela neco nasetreno. Ted sem 10 mesicu v praci po RD a setrim znovu, chcemd jeste druhe ditko. Pritel ma take prumerny plat, platime hypoteku, vse je drahe, ale oba jsme meli a mame nejakou financni rezervu kdyby bylo potreba, treba kdyby nedosel nahodou rodicak.
Pak tu jsou mamimky, ktere jsou sami, coz je neco jineho, ale proste urady na to maji nejaky cas a s tim se proste musi pocitat

exbordelar
11. čer 2024

@hennrietta kdyz je zena na rodicaku napr. ctvrtym rokem (dve deti po sobe), tak financni rezerva se vycerpa snad uz prvni rok. A to jeste za predpokladu, ze oba rodice meli nekolik let pred otehotnenim stabilni prijem a meli z ceho nasporit. Ale jsou i lidi, co se stanou rodici treba cerstve po studiich, nebo jejich prijem uz predtim byl nic moc. nebo sve nasporene penize behem tehotenstvi investovali do bydleni a rezervy se zuzi nebo nezustane nic. Jsou ruzne situace 🤷‍♀️ A kdyz je celkovy prijem rodiny se dvemi detmi treba 40tis, z toho daji 17tis jenom za bydleni, tak realne neni ani z ceho sporit. Proste jsou zamestnani, ktera jsou nizko ohodnocena, byt jsou uzitecna - pokladni, uklizecky, skladnici, atd atd.
Takze opravdu - ne kazdy na rodicaku ma nasporeny trojnasobek platu, "jak se spravne ma".

nat
11. čer 2024

@exbordelar ja to chapu,jen jsem proste napsala,jak to na UP je ,a to,ze se muze stat cokoliv a UP nevyplati penize jak jsou zvykle maminky,tak to je hold fakt a musi se proste postarat ty rodice....A to,ze je na vyplaceni cely mesic je fakt a s tim musi kazdy pocitat....A nezlobte se,ale v dnesni dobe brigad na kazdem kroku,furt nekdo hleda,si myslim,ze neni problem si najit narazove a penize vydelat....

exbordelar
11. čer 2024

@nat urcite, ja s tebou souhlasim, i s temi brigadami. Ja sama jsem ted na rodicaku, na rodinu mame prijem nadprumerny, chodim k tomu do prace, takze my se mame dobre. Ale mit prijem takovy, jako spousta rodin ma, tak by to bylo sakra narocne 😳😳 Myslim, ze nejvetsi problem je to hlidani. Nekdo fakt nema nikoho, kdo by pohlidal takto male deti. Ale souhlasim, ze kdyz se chce, tak v dnesni dobe se da sehnat brigada i prace hodne snadno 👍🏼