Mohu prodloužit rodičovskou dovolenou o 5 měsíců?

ssarka89
4. led 2019

Dobry den,chci se zeptat,chci si prodlouzit rodicovskou dovolenou asi o 5 mesicu, diteti bude 30.4.2020 3 roky a ja si ji chci prodlouzit do 30.9.2020, musim se nekde hlasit po 3 narozeninach ditete, v praci mam smlouvu na dobu neurcitou. Diky vsem

jitka_cv
4. led 2019

@ssarka89 rodičovská dovolená je jen do tří let dítěte.V práci si musíš požádat o neplacené volno.To ti ale zaměstnavatel nemusí umožnit a naopak může požadovat aby jsi nastoupila den po třetích narozeninách dítěte nebo dala výpověď.

zemca1
4. led 2019

Ahoj, mně to zaměstavatel taky nedovolil. Mám RD do 5.2020 a chtěla jsem nastoupit až po prázdninách 2020 a bohužel ☹

moxha
4. led 2019

Ano musíš to nahlásit zaměstnavateli a požádat ho o neplacené volno.Bohužel většina zaměstnavatelů s tím nesouhlasí a donutí tě podat výpověď.A už máš a nebo budeš mít do těch tří let věku vybraný rodičovský příspěvek? Mně řekli,že pokud bych ještě brala příspěvek pak by to možná šlo...Jenže jsem pracovala ve zdravotnictví a na pár měsíců by za mě nenašli náhradu

kristymaty
4. led 2019

@jitka_cv Je do čtyř let.

jitka_cv
4. led 2019

@kristymaty do 4 let je rodičovský příspěvek z úřadu práce,rodičovská dovolená je u zaměstnavatele max 3 roky.

cilkat
5. led 2019

Zaměstnavateli a ve chvíli, kdy doberete rodičovský příspěvek, tak i pojišťovně (přinesete jí papír o dobrání rodičáku a nahlásíte péči o dítě a dál nic neplatíte, ale musíte jim donést ukázat ten papír.)

j.a.n.i
5. led 2019

@cilkat Pokud je zamestnana, tak s pojistovnou nic neresi, to je starosti zamestnavatele.

cilkat
5. led 2019

@j.a.n.i Je fakt, že tohle vlastně nevím - já neměla trvalé zaměstnání. Díky 🙂