Měla bych opět nárok na MD?

25. říj 2020

Holky prosím, vím že je tu spousta diskuzi na toto téma, ale zkusím nastínit moji situaci...
Do konce října jsem nahlasena jako osoba pečující o dítě do 4let věku, mám smlouvu na dobu neurčitouu zaměstnavatele,, A,, tudíž bych se v listopadu mela vrátit do práce, od září si privydelavam u zaměstnavatele B, který mi nabídl, že bych u něho mohla případně dal pokračovat, jenže by to bylo jen na dobu určitou, poněvadž je to zástup za nemoc... Nyní jsem těhotná a měla bych v půlce ledna nastoupit na MD, u zaměstnavatele mám lepší platové podmínky, tak jsem se chtěla zeptat zda bych po těch čtyřech měsících měla nárok na MD, když bych dala výpověď u zaměstnavatele A, ke kterému bych se v budoucnu nechtěla vrátit. Nebo co si o tom myslíte, přijali byste nabídku?

sarinka312
10. pro 2020

Ahoj chci se zeptat jsem zaměstnaná do března na hlavní pracovní poměr v březnu budu mít odpracovaných šest měsíců termín porodu mám 14.7.2021 mám nárok na mateřskou nebo ne nevím jestli mi prodlouží smlouv

autor
10. pro 2020

A pracovala jsi ještě pred touto práci?

sarinka312
10. pro 2020

Ne byla jsem na rodičovské

autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
autor
10. pro 2020

@sarinka312 musíš být nemocensky pojištěna 270 dnu, což by ti do března nevychazelo.
pokud si ale byla zaměstnaná ještě před rodičovskou, tak nárok mít budeš, protože rodičovská se do těch 270 dnu nepočítá, a je jedno pokud jsi byla u jineho zaměstnavatele...ale ještě by bylo dobré si zavolat na info na socialku(ja volala na infolinku cssz.) nebo i na jejich stránkách najdeš info nebo ještě na www.aperio.cz