Zpětné vyplacení rodičáku. Máte zkušenost?

kristinnaa
7. črc 2022

Ahoj, mate, prosím, nekdo zkusenost? Pri 1.diteti jsem mela rodicak rozpočítany do 3 let veku ditete. Mezitim jsem otehotnela podruhe a i pres navyseni na maximalni moznou castku mi penize propadly a presla jsem na novou materskou. 2.dite ma jiz 2 roky. Lze zpetne podat zadost na jednorazove vyplaceni prispevku na 1.dite? V prilohach uradu z textu vyplyva, ze ano, ale nevím, jestli i po 2 letech. Dekuji za zkusenosti🙂

tasimia
7. črc 2022

@kristinnaa po narození dítěte, půjdeš z novým RL na UP a vyplatí ti zbytek částky. Ale je tam podmínka, že musí být jeden z rodičů pracující ;).

terezsk
7. črc 2022

@kristinnaa a take mit v zamestnani smlouvu na dobu neurcitou , taky jsem ted zjistovala podminky , ale ja zadam v navazujicim terminu , nevim jak je to pak zpetne , zavolejte si na up oni Vam poradi 👍🏼

tasimia
7. črc 2022

@terezsk smlouva na dobu neurčito být nemusí ;).

leniczka23
7. črc 2022

Jestli se ti druhé narodilo před 28.7.2021 tak nemáš nárok.

terezsk
7. črc 2022

@tasimia me bylo receno ze ano 🤔

claudi_nka
7. črc 2022

@tasimia taky mě bylo řečeno ze musí mít smlouvu na dobu neurčitou.

tasimia
7. črc 2022

@terezsk ne, není to třeba. Ségra teď dostala zpetne RP za synovce a švagr rozhodně na neurcito nepracuje ;).

terezsk
7. črc 2022

@tasimia jasny ja se nehadam , bylo mi to takto receno , vic sem to neresila ,ja v praci smlouvu na dobu neurcitou mam tak uz sem se nepidila zda je to pravda 😂

tasimia
7. črc 2022

@terezsk joo tak. Ja myslik, ze kdyby to bylo treba, tak to snad nedostane kazdy druhy :D.

sigyn
7. črc 2022

,,O dočerpání rodičovského příspěvku není možné žádat zpětně v případě, že se druhé dítě narodilo před 28. 7. 2021."

kristinnaa
autor
7. črc 2022

@leniczka23 2.dite je narozeno v cervnu 2020. Nevim, odkdy to zacalo platit to vyplaceni zbyvajici nevycerpane davky, protoze kdyz se 2.narodilo, na urade mi rekli, ze nevycerpane penize propadaji a cau😕

kristinnaa
autor
7. črc 2022

@tasimia a po jake době zadala? Jde mi o to, ze jsem to zjistila az ted, ze funguje nějaké zpetne jednorazove vyplaceni a 2.dite ma 2 roky uz😕

krisstina93
7. črc 2022

@kristinnaa když je narozené 2020, tak to prostě propadlo a nárok není, musí být to dítě narozené až po tom datumu, co to začlo platit. Takže pokud je narozené dřív jak 28.7.2021 tak žádný nárok na vyplacení není.

leniczka23
7. črc 2022

@kristinnaa ano, to ti na úřadu řekli správně. V tu dobu to ještě neplatilo, tohle doplaceni začalo platit až dýl. Takže nemáš nárok. Jak je psáno. Neplatí pro děti narozené PŘED 28.7.2021.

jjasmina
7. črc 2022

@kristinnaa to vám propadlo, nárok nemáte

lencaa11
7. črc 2022

@kristinnaa ano peníze už propadly státu o ty už nelze požádat zpětné a ještě takovou dobu

lenulacek
8. črc 2022

@kristinnaa ne, nemáš narok. Tohle platí rok.

kristyneckaa27
10. črc 2022

@kristinnaa nám se narodil v lednu syn,a ještě přes rok a půl jsem měla brát rodičák na dceru. Manžel (v tu dobu přítel) musel doložit příjmy za poslední rok z práce. Smlouvu na neurčito neměl,tu dostal až v květnu. Všechno bylo ok.

lencaa11
10. črc 2022

@kristyneckaa27 paní se druhé dítě narodilo 2020 vyplaceni rodičáku začalo platit až cca od 7.2021 tak tím pádem paní /slečna nárok nemá Poldi váš syn se narodil po 7.2021 tak nárok byl na vyplacení rodičáku

kristyneckaa27
11. črc 2022

@lencaa11 já vím že paní nemá nárok. Spíš jsem zmiňovala že není potřeba smlouva na neurčito jak tu někdo psal. Syn se narodil v lednu 2022