Znovu na neschopenku po návratu z mateřské bez přechodu na rodičák

9. srp 2020

Dobrý den, chci se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti. Skončila mi mateřská a na rodičovskou dovolenou nejdu a znovu nastupuji do práce. Před mateřskou jsem byla na rizikovým těhotenství od 2 měsíce, takže na neschopence. Nyní se znovu vracím do práce a nejspíš půjdu znovu na neschopenku z důvodu těhotenství. Zajímá mě hlavně jestli budu mít nárok na neschopenku a potom na mateřskou nebo budu muset hned po porodu na rodičovský příspěvek. Máte někdo zkušenost prosím?

ekou
9. srp 2020

Netusim jak je to v ramci neschopenky, ale narok na materskou vznika kdyz je odpracovany rok a nebo pracovni smlouva na dobu neurcitou - jednoduse receno. Musis mit hlavne platnou pracovni smlouvu kdyz zadas o materskou (ale radeji si to over v zakoniku prace)

marti89
9. srp 2020

Smím se zeptat, proč nenastoupíš na rodičovskou dovolenou po mateřské a nečerpáš z toho paklu 300 tisíc? Nastav si max. čerpání a 6 týdnů před druhým termínem porodu si požádej o novou mateřskou přes zaměstnavatele..

hezz17
9. srp 2020

@marti89 tipla bych, ze rodicak bude čerpat otec a matka pn.
Ovsem poslednii fpbou jsou tu tak stupidni provokativni dotaz, ze si myslim, ze je to dalsi troll.

ataner88
10. srp 2020

@hezz17
@marti89
Anebo se miminku neco mohlo stat....