Zkrácení rodičovské dovolené. Jak to je?

balogis
30. srp 2019

Dobrý den.Mam syna kterému budou 24.10.2019 dva roky.Nyni jsem opět těhotná a termín porodu mám 12.4 2020.dejme tomu že na mateřskou bych nastupovala začátkem března- mám na ní vůbec nárok když bych šla z RD na další mateřskou?chci se hlavně zeptat co bude třeba k tomu,abych si zkrátila cca do konce února 2020 RD resp pobírání rodičovského
příspěvku,nechci to nechat propadnout státu.Je to nějak ovlivněné výdělky před PPM?dá se to případně udělat přes příjmy otce?jinak zaměstnaná jsem stále na dobu neurčitou

ladyhacek
30. srp 2019

Pokud jste zaměstnaná tak nárok na mateřskou máte.
Rodičovský příspěvek jde měnit ( jeho výše) každý 3 měsíce. Jeho výše se počítá z platu. To vám řeknou na úřadě. Např. Jste měla plat 15000 takže výše nemůže být 15000.
Přes otce dítěte by to jít mělo. On doloží výši příjmu ( vystaví mu v práci) tam to je samozřejmě také ovlivněno kolik je jeho plat.

balogis
autor
30. srp 2019

@ladyhacek no já právě pracovala na částečný úvazek a měla sem cca těch 15 přítel má průměrné cca 35 takže lepší to zřejmě bude udělat přes jeho příjmy, nevíte za jak dlouhý časový úsek budou potřebovat jeho příjmy?

j.a.n.i
30. srp 2019

@balogis 12 měsíců před narozením dítěte.

denca033
30. srp 2019

@balogis Ahoj taky si budu žádat o MD a rodičák přes otce potřebujou příjmy za poslední rok až dva ale přesně vám to řeknou na úřadě

balogis
autor
30. srp 2019

Aha takže když si nechá potvrdit prijmy za poslední dva roky tak by to mohlo být v cajku ne?

denca033
30. srp 2019

@balogis ano to by mělo být v cajku 🙂

balogis
autor
30. srp 2019

Ještě dotaz,nejsme manželé nebude to problém? V RL je zapsaný

j.a.n.i
30. srp 2019

@balogis Ne, to nebude v cajku, potřebuje příjmy za správné období na správné příloze, ne za nějaké období, které si vycucá z prstu.

denca033
30. srp 2019

@balogis problém by to být neměl i když nejste manželé ale radši se na všechno zeptejte na úřadě 🙂

balogis
autor
30. srp 2019

@j.a.n.i jo už vím, vzhledem k tomu že malý je 24.10 2017 tak prý by měly být příjmy za období 1.10.2016 až 30.9 2017

malytlustyhroch
30. srp 2019

Pozor, ta priloha, kterou pro potvrzeni manzelova platu musite nechat vyplnit, se jmenuje uplne nejak nesmyslne neco jako "tristasedesatyosmy dodatek prilohy k priloze zadosti o ppm" nenech se tim vyplasit.

balogis
autor
30. srp 2019

@malytlustyhroch děkuji, kamarádka dělá na sociálce,přídavky atd ,sice nedělá přímo toto ale prý mi ten správný formulář přinese.
Díky všem jste zlaté

jajanek
30. srp 2019

prosim mam dotaz. znamena to, ze na materskou tedy pujde otec?

lenoulinkaa
31. srp 2019

Ty příjmy se udělají na klasickou Přílohu k žádostí, která se běžně vystavuje k ppm, jako by ji měla zaměstnankyně sama. Není to žádný extra formulář.

balogis
autor
31. srp 2019

@jajanek NN na tu půjdu já ale chci dobrat rychle rp na starší dítě

nikcis2
31. srp 2019

a maminky jak je to u osvc? tam se taky dokládá daňové priznani a podle toho se vypočítá kolik muzu maximálně pobírat rodicovskou ? :-/

j.a.n.i
31. srp 2019

@nikcis2 ne, to ti vypocitaji podle zaloh na nemocenske.

dadas225
2. zář 2019

prosim mam dotaz31.8. bylo holce 2roky mam moznost brigady chci se zeptat kdyz si pozadam o vyplatu do 31.8.2020 da se to vubec vyplatit takhle dopredu ten rok dekuju