Zaměstnavatel stále odkládá poslání žádosti o mateřskou

jana31990
9. srp 2020

Ahoj maminky chtěla bych se zeptat jestli s tím někdo nemá nějakou zkušenost. 31.7.jsem dávala zaměstnavateli žádost o nástupu na mateřskou na kterou nastupuji 10.8. Aby ji poslal s veškerými dokumenty na ossz. Jenže mi bylo on něj řečeno že se jí bude zabývat nejdřív až kolem 10.8 že teď na to nemá čas atd... S tím že nejdřív bude muset zavolat na ossz jaký papíry k tomu má vystavit. Jelikož systém ho údajně tak daleko nepustí. Jen pro info v zaměstnání jsem byla naposled před 3 roky teď jsem na rodičovské. Což mi ale přijde kravina že by ho to údajně nepustilo. Ale teď k věci je třeba nějaká doba do které to musí podat? Obávám se totiž aby to jen nezdržoval a já jsem nakonec nebyla třeba další dva měsíce bez peněz. Akorát bohužel moc si nemůžu na něj vyskakovat jelikož jsme u něj v nájmu. Díky moc za rady

j.a.n.i
9. srp 2020

@jana31990 No, pokud nastupuješ 10.8.. tak je celkem logické, že se tím dříve zabývat nebude, co kdybys porodila předčasně a nástup na PPM se tím změnil, to by si pak zcela zbytečně dopisoval s OSSZ a řešil to.

jana31990
autor
9. srp 2020

@j.a.n.i jako to chápu jenže mi nejde do hlavy ty jeho neustále výmluvy že ho systém tak daleko nepustí kvůli výdělku atd... Proste pořád nějaký výmluvy. Ikdyz jsem sama volala na ossz a tam mi řekli co jim má vše dát tak stejně prostě ne. A hlavně jak říkám obávám se toho aby to jen tak neprotahoval. A jak jsem psala já nakonec nebyla třeba 2 měsíce bez peněz. Tak mě právě že zajímalo jestli třeba není určena nějaká doba do které to musí poslat

j.a.n.i
9. srp 2020

@jana31990 No, nepustí, protože se pro PPM dokládá příjem za poslední rok, takže když nemá uzavřené mzdy za červenec, tak tohle nemusí jít generovat. Jako ještě ani nemáš termín nástupu a už tu vymýšlíš šílené scénáře, jak to bude zaměstnavatel zdržovat. A jinak to má poslat neprodleně, ale žádná lhůta ani sankce tam není, tak abys náhodou tím (zatím zcela zbytečným) pruděním zaměstnavatele nedosáhla akorát toho, že tu účetní naštveš a pošle to proto později.

jana31990
autor
9. srp 2020

Tak termín nástupu na tu mateřskou mám 10.8 jelikož termín porodu mám 21.9. Nebo nevím Teda jaký máš namysli termín. A samozřejmě prudit ho nějak nebudu to popřípadě zavolám na ossz. Jen jestli to tam už náhodou nemají. Protože jak jsem psala tak stejně ikdybych ho chtěla prudit tak nemůžu jelikož jsme u něj v nájmu. Já jsem se jen ptala jestli není dána nějaká doba do které to musí nebo měl by to poslat. Nic víc

somalicats
9. srp 2020

@j.a.n.i No, já se tazatelce po své vlastní zkušenosti ani nedivím, že se zajímá. Já mám dva zaměstnavatele, takže souběh celkem tří smluv, a bohužel účetní v tom zaměstnání, kde mám hlavní výdělek, se na to vykašlala a poslala to skoro o 2 měsíce později, takže mi tím fakt hodně zkomplikovala život, ta moje žádost jde na socce do správního řízení a budou řešit, jak to vlastně správně spočítat. Takže jsem od půlky dubna prakticky bez peněz.

jana31990
autor
9. srp 2020

@somalicats tak to mě mrzí že ti to takhle zkomplikovali. Právě že z tohohle mám přesně strach. Tak hlavně aby se ti to brzo vyřešilo. Ono je sice hezké že to zpětně vyplatí ale bohužel složenky atd... nepočkají

somalicats
9. srp 2020

@jana31990 No já to řeším vlastně už od konce května. Účetní nejdřív lhala, že to poslala začátkem května. Na socce mi sdělili, že jim to dodala až na konci května. Pak mi tuhle žádost zamítli, že tam nesplňuji těch 270 dnů, to už mi ale přišla prvni mateřská z té druhé žádosti, jenže to je pár korun. Pak zjistili, že možná nárok mám i z té druhé žádosti, tak to přehodili do správního řízení. A to trvá, na všechno mají měsíc. Problém je, ze kdyby to ta účetní poslala včas stejně, jako ta druhá, tak by pro výpočet museli použít ty údaje z mého hlavního zaměstnání a chodilo by to, co chodit má.

j.a.n.i
9. srp 2020

@somalicats Já neříkám se nezajímat, ovšem řešit že bude nějaký problém ještě před termínem nástupu na PPM je prostě pitomost.