Žádost o rodičák v době covid. Přišlo Vám už potrzení, peníze?

esteryno
20. kvě 2020

Ahoj holky, jsem trošku zděšená, jestli je má žádost v pořádkj tam kde má být a neztratila se jim někde. Od 11.2 mám nárok na pobírání RD. 20.4 jsem byla žádost odeslat v Pce na úřadě. Jelikož je situace jaká je, bylo tam pouze u vchodu jedno okénko s paní a před okénkem různě popsané krabice. Paní mi řekla, že pokud je žádost už kompletně vyplněná mám ji hodit do téhle krabice, ale rodného listu apod. Že kdyby něco chtěli dodat, zavolají. Že momentálně nic neověřují. Je to dnes měsíc přesně od podání žádosti a já doma nemám žádný dopis u ÚP o potvrzení, nebo zamítnutí a ani peníze na účtě. Na Úřad se mi nedaří dovolat, asi toho mají hodně. Tak sem tam psala aspoň a bylo mi odpovězeno, že mají jeden měsíc na vyřízení a pak další měsíc na poslání peněz. Jsem v nervech, zda se jin z té krabice někde nevytrousila, protože u prvního dítetě sem podala žádost a za necelý měsíc jsem měla doma dopis i peníze na účtě.

Holky co jste žádali v dobe corony o RD jak jste na tom vy?

areh
20. kvě 2020

S UP v Pardubicích mám dobré zkušenosti. Vždycky mě dobře poradili. Řekla bych, že toho teď mají jen hodně a nestíhají. V měsíci mají několik vyplatních termínů, tak je možné, že ti peníze přijdou na konci měsíce. Dopis mi vždycky přišel až když jsem měla peníze na účtu. Nikdy předem... Ještě mají trochu čas (já vím, je blbé nevědět)

eithelwing
20. kvě 2020

Nežádala jsem o RD, ale přestup z MD na RD. Nastupovat jsem měla k 13.4., kdy mi tedy měla skončit RD a začít MD. Dodnes žádné peníze na účtu, ale počkám, protože i u prvního dítěte ta MD přišla o měsíc později. Ale jen tedy ta první splátka. Mají asi 30 dní na zpracování, takže se to táhne. Nepřišla tedy ani RD, ale prý ten doplatek dojde podle výpočtu MD.
Chci počkat ještě do konce května, a pak budu volat.

esteryno
autor
20. kvě 2020

@areh takhle já nemám nouzi o peníze. Nepotřebuji je. Mě práve jde spíše o to, jak to teď na tom úřadě probíhalo, jestli se proste neztratila a mají mojí žádost ok. Dovolat se mi tam nedaří. Asi toho mají fakt hodně

janule0123
23. kvě 2020

@esteryno zadala jsem v polovině dubna ... PPM mě končila 29.4. Čerpání od května a minuly týden mě přišel dopis o přiznání RP

nat
23. kvě 2020

@esteryno určitě není pravda že mají měsíc na vyplaceni,.Mám tetu která vyrizuje primo RP a dotazovala se,jak to je a ,ano na vyřízení Maji 1 měsíc,ale po vypršení lhůty musí hodit vyplaceni do nejbližšího výplatního termínu.

esteryno
autor
23. kvě 2020

@nat odepisovali mi primo z uradu prace ze mani na vyrizeni mwsic a mesic na poslani penez.

teeerez
23. kvě 2020

Posilala jsem mailem 7.5 zadost a uz mam penize na uctu nekolik dni. Urad prace Praha, takze na tvem miste bych asi radeji take poslala mailem - do priloh vyplnenou zadost a scan RL

nat
23. kvě 2020

@esteryno jsou hold line trochu přidat

esteryno
autor
24. kvě 2020

@nat už mi přšel, ale pouze zatim za únor 😂.