Z čeho se mi bude počítat mateřská?

bobrcom
24. kvě 2016

Holky prosím o radu, nějak to pořád nemůžu pochopit. Od roku 2012 jsem zaměstnaná u jedné firmy, pořád mi prodlužují smlouvy. Momentální smlouva mi konči 30.6. Jsem v 8+3tt těhotenství, a mám strach, že mi smlouvu neprodlouží a budu namydlená. Přihlásila bych se na úřad práce, a pobírala podporu, v nejvyšší hranice co je, podle čeho se mi bude potom počítat mateřská? Nebo budu v té ochranné lhůtě a budou mi to počítat z hrubé mzdy co jsem měla? Nějak se v tom ztrácím....děkuji za odpovědi

j.a.n.i
24. kvě 2016

Byla bys v ochranné lhůtě a počítala by se ti z hrubého platu v tomhle zaměstnání, kde by ti neprodloužili smlouvu, pokud bys tedy byla pak až do nástupu na PPM na UP. Pokud bys ještě někam nastoupila, tak by to bylo z platu tam.

kasyma
10. črc 2016

Ahoj holky možná se zeptám blbě,ale nejsem si jistá délkou mateřské. Nastoupila jsem na ni teď 28.6. 16 počítám správně že bude trvat půl roku tedy do 28.12. 16 a od 29.12. 16 mi začíná rodičovská? Takže někdy začátkem prosince bych ještě měla zažádat zaměstnavatele o výběr řádné dovolené je to tak? Moc děkuji všem kdo mi poradí 🙂