Výpočet mateřské z více zaměstnání. Jak se to počítá?

lucka9290
5. bře 2022

Holky chtěla bych se zeptat jak se počítá mateřská když jsem byla po dobu 12měsíce ve 3 zaměstnání?
sečita se hrubý příjem z těch 3zaměstnání aby vyšel vyměřovací základ a z toho vyměřovacího základů se potom vypočítá mateřská?
Nebo to budou vypočítávat pouze z posledního zaměstnání? Děkuji za odpovědi

tasimia
5. bře 2022

@lucka9290 pokud se nepletu, je to z posledního zaměstnání, ve kterém si když nastoupis na PPM.

j.a.n.i
5. bře 2022

@lucka9290 No, to záleží zda si tam byla postupně nebo mas tech 12 mesicu ta 3 zaměstnání najednou.

lucka9290
autor
5. bře 2022

@tasimia jsem na nemocenské , a smlouva mi byla ukončena , právě ProTo se ptám protože každý mi říká něco jiného že prý se to počítá ze všech zaměstnání tak nevím 😊

lucka9290
autor
5. bře 2022

@j.a.n.i postupně ,

j.a.n.i
5. bře 2022

@lucka9290 pak z posledniho

merope
5. bře 2022

@lucka9290 Já dokonce myslela, že při souběhu se to počítá ze součtu a nějak to šíleně propočítali, probrali a nakonec mi to po půl roce počítání spočítali jen z jednoho a poslali mi na to nějaký paragraf. Skoro jsem usoudila, že jak je to složitější případ, tak nikdo netuší, jak to pořádně řešit 🙂. Držím pěsti.

j.a.n.i
5. bře 2022

@merope Pri soubehu se to počítá z obojiho, akorát musis v kazdem samostatně splnit podminky pro narok. Mela jsem to tak 2x a nikdy s výpočtem nebyl problem a to mi ještě každý narok spadal pod jinou ossz.

merope
5. bře 2022

@j.a.n.i Tak to byl asi ten problém u mě ☹

j.a.n.i
5. bře 2022

@merope Jo, to může byt, on je to nejčastější duvod, proc vypocet z obojiho neprojde.