Výpočet mateřské a neschopenky. Poradíte, prosím?

3. lis 2020

Ahoj, prosím zase a opět o radu ohledně mateřské... Sice jsem dnes volala na socialku, ale jaksi zapomněla zeptat..nebo možná špatně pochpila odpověď...
Nastopila jsem po čtyřech letech na rd zpět do práce, ale vzhledem k situaci budu muset pravděpodobně na rizikové (to tu prosím nechci rozebírat). Byla mi zvýšená mzda a aby se mi počítala neschopenka ze zvýšené mzdy, musím mít odpracovano min 30 dni...prosím jedná se o 30 kalendářní dnu? Nebo 30 pracovních dni?
Pal mi bylo řečeno, že mateřská by se mi vypocitavala s předchozích let, ale nějak jsem nepochopila, když by mi nemocenská byla vyplácena s nového vyměřovacího základu, proč by mi mateřská byla pocitana ze starého? A případně pokud byvh tedy nastoupila na nemocenskou a mateřská by se mi počítala s nového výměru počítali by se mi odppracovene dny (dejme tomu těch 30)i kdybych byla na neschopence..? Snad jsou mé dotazy srozumitelné, ale už se mi nechce znovu volat na socialku protože tam není možné se dovolat

autor
3. lis 2020

*z nového
Omluva za spoustu chyb, už mi to nejde opravit a teď když to čtu, tak vidim ty hrubky 🙈🙈🙈

j.a.n.i
3. lis 2020

Obojí by se počítalo z nového, ale jestli jsou to pracovní nebo kalendářní dny, to nevím. Ale tedy pokud je to fakt tak rizikové, že je to na neschopenku, tak mi přijde dost nepodstatné řešit výši mateřské.

mimi1004
3. lis 2020

A proč se nezeptáš účetní v práci?

autor
3. lis 2020

@j.a.n.i a proč nemůžu vědět kolik budu mít mateřskou???
Ach jo, oni tady fakt někdy ty zakladetelky diskuzi mají pravdu, že se člověk nemůže na nic zeptat.. Ještěže je teď ta možnost anonymních diskuzi, poněvadž, tady se už nemůže člověk na nic zeptat, aby nebyl nějakým způsobem sepsut
@mimi1004 poněvadž jsme celorepublikova velká firma a účetní máme nevím kde...