Rušení vyplacení zbytku rodičáku. Víte o tom něco?

12. led 2022

Dobrý den, mé známé paní na úřadu řekla, že si má radši zvýšit rodičovský příspěvek, protože se bude rušit to jednorázové vyplacení zbytku rodičovského příspěvku, že se o tom již mluví. Nikde o tom nemohu nic najít. Neřekli vám někomu něco podobného?

ssimka7
12. led 2022

O tom nic nevím ještě minulý týden jsem mluvila taky skrz rodičák a řekla mi až se druhé narodí, zazadam si o doplaceni. Ale i tak jsem si rodičák navýšila co to šlo, a i tak mě tam zbyde na doplaceni.

leniczka23
12. led 2022

Netuším, ale doufám, že to je pravda, protože větší blbost snad v životě nevymysleli.

sigyn
12. led 2022

Je to pár dní, co jsem se ptala přímo na Krajském úřadu práce, jak pro vyplácení dávky postupovat a nic o rušení nezmiňovali. A i kdyby, tak to určitě nezruší ze dne na den.

bassetlady
12. led 2022

@leniczka23 proč? Pokud tam je ta podmínka, že alespoň jednomu lze vypočitat DVZ, tak je to v pohodě.

ssimka7
12. led 2022

Je divné že by to rušili, když to teprve je takhle chvíli co to jde vyplatit

ssimka7
12. led 2022

@leniczka23 proč blbost?

aspie83
12. led 2022

@leniczka23 proč? Mně třeba díky nečekanému druhému těhotenství propadlo cca 100 tisíc, protože jsem nemohla dřív zvýšit rodicak, aby propadlo třeba méně, protože jsem měnila předtím výši, jak se celkově navýšila částka rodicaku..

autor
12. led 2022

@ssimka7, také mi přijde, ale paní na pracaku ji to řekla. Proto nás zajímalo jestli někdo neslyšel něco podobné. 🤷‍♀️

@sigyn, jo ze dne na den to nebude, ale to nebude ani ten její porod. Ještě má par měsíců čas. Tak proto zjišťujeme jestli někdo něco neví. 🙈