Rodičovský příspěvek. Jak vyřídit online?

florida2001
29. led 2022

nevi nekdo jestli se da vyridit rodicovsky prispevek online? jsem dlouhodobe v zahranici( manzel ma praci v usa) ale ziju v CR . jsme momentalne s nim a kvuli kovidu jsme navrat domu odlozili. mala ma 8 mesicu a chci vyridit rodicak . da se nejak na dalku vyridit eidentita a datova schranka nebo elektronicky podpis? dekuji

aselluska
29. led 2022

@florida2001 na stránkách je online žádost k vyplnění. Žádost vytiskneš, podepíšeš, vyfotíš mobilem nebo naskenuješ, k tomu scan obou občanských průkazů a hotovo.

slecnami
29. led 2022

Ahoj, asi nejlepší zavolat na infolinku ÚP, mně tam paní řekla teď v prosinci, že po dobu trvání nouzového stavu to možné je...ale předpokládám, že teď už zase asi ne... Ale zeptej se.

florida2001
autor
30. led 2022

@aselluska kde se to pak odesle? myslim na UP v miste bydliste? kde najdu email adresu. nejak sev tom neorientuji

florida2001
autor
30. led 2022

@aselluska kdyz jsem to vyplnila adosla ke konci ze chci odeslat dalo mi to tri moznosti pres dat schranku, elektronicky pidpis nebo bankovni identita nebo ak neco. anijedno nemam

lenulacek
30. led 2022

@florida2001 ano lze. Taky jsem to tak udělala

mia_von_prag
30. led 2022

Ano, da se. Vytisknout tlačivo a poslat doporučeně poštou nebo přes datovou schránku online.

aselluska
30. led 2022

@florida2001 na stránkách ÚP, kam spadáš bydlištěm. Stačí vytisknout a poslat mailem.

eviicka
30. led 2022

No co vím, tak to šlo po dobu nouzového stavu, teď se bojím, že bez datové schránky to tak jednoduché nebude. Asi bych zavolala přímo na ten úřad pod který spadáš.

pinkyy
30. led 2022

Ted jsem to tak vyrizovala, na jejich strankach jsem si vytiskla formular, dala kopii sve obcanky a kopii rodneho listu ditete. Stejnak mi to ale zamitli, ze pry jsem vyplnila stary formular 😀 tak nechapu, proc ho tam maj 😂🤷‍♀️ Nakonec jsem tam teda stejnak musela osobne.

aselluska
30. led 2022

@pinkyy tak to jsou dobrý demen** 🤦‍♀️ to bych jim zamítla jejich zamítnutí, když tam jiný nebyl 😅 jejich chyba

anyyyn
8. čer 2022

@florida2001 jak ti to nakonec dopadlo? Teď zrovna taky řešim žádost online, už jsem jí teda poslala, ale jsem nervózní, jestli mi to schválí... Děkuju za případnou odpověď🙂

anettkah
8. čer 2022

@anyyyn ja posilala dva tydny zpet pres bankovni identitu, minuly tyden schvaleno. Uplne vklidu 😉