Rodičovský příspěvek - jak vyplnit žádost?

marlen_ka87
27. čer 2018

Ahojte. Prosim pomôžte. co vsetko z tých 4stran sa vypĺňa? Máte niekto prosim vzor?
Ďalej by ma zaujimalo do kolonky F ako mam vediet aká bude výška mesačnej čiastky ak chcem poberať do 4 rokov veku dieťaťa? Ci to mi pomoze vyplniť pani na prepážke? Dako tomu nerozumiem 😒😒

A este jedna jobovicka myslite ze to ide vybaviť poštou? Obaja s manželom mame pracu v cr ale on je momentálne na stáži na Slovensku este rok takze nemame ani adresu v cr.. take je to zamotane😢ach

emamaira
27. čer 2018

Na webovych strankach uradu prace jsou vyplnene vzory... Castku si spocitej jako 220000/ pocet mesicu, na ktere zadas, ale ja to vynechala a pomohla mi s tim pani na prepazce. S tou adresou bych taky pockala na prepazku.

marlen_ka87
autor
27. čer 2018

@emamaira problem na je ze sa neviem momentálne dostat do cr a potrebovala by som to vyriešiť poštou ale neviem ako je to potom s tými dokladmi ktoré je potrebné predložiť.

Co sa týka tej čiarky tak sle musim odpočítať uz tyzdne od narodenía dieťaťa nie? Nemozem dat cele 4 roky. Ked sa narodil v marci teraz tak 4x12 mes - 4 mesiace ??(tie 4 vychádzajú cca od jej narodení po koniec ppm)

bartakova_veronika
27. čer 2018

jak bylo zmíněné na webových stránkách jsou vzory pro vyplnění ... částku jsem vynechala a dopočítala mi jí pani na pracáku .... s tou poštou je to pravděpodobně složité a ani netuším zda to jde ... hlavně chtějí občanský průkaz obou rodičů .. alespoň kopii ... a když nevíte jakou adresu atd vyplnit tak je lepší osobně .. poštou kdyby jim to přišlo tak co by s tím udělali když by jste neměla zbytek doplněné ... a hlavně pokud máte trvalé bydliště na Slovensku a zaměstnání v ČR tak to je ještě složitější tak jako by bylo složité když by jsme bydleli v ČR žádali v ČR o rodičovský příspěvek ale pracovali v jiné zemi ... pokud máte ale trvalé bydliště na Slovensku tak by jste měli žádat na Slovensku ne? Tedy pokud jsem to dobře pochopila že chcete žádat v ČR

bartra
27. čer 2018

Rodičovský příspěvek se záda ve state,kde má žadatel místo obvyklého výskytu (nemusí být shodné s trvalým bydlistem). Pokud chcete zadat v CR,budete muset nějak prokazat,ze mate v ČR to místo obvyklého pobytu,kde se obvykle zdrzujete. Pokud jste momentálně na Slovensku,mela byste zadat vlastně tam. Je mozne,ze by se Vám pak příspěvek dorovnaval z CR,pokud by byl na Slovensku nizsi,nez byste měla nárok v CR,pokud máte prac.pomer v CR. Ale nemám s tím praktickou zkušenost,neznam podminky. Je to trochu dementni,ze člověk někde X let žije a pracuje a platí daně a pojisteni,a nakonec záda pridpevky od jiného statu,navic by na tom třeba tratil..

marlen_ka87
autor
28. čer 2018

@bartakova_veronika obaja s manželom mame pracu v cr len sme dočasne na Slovensku. Urad prace z cr mi uz avizoval ze si mam žiadať u nich ale ďalej sa uz nevyjadrovali

marlen_ka87
autor
28. čer 2018

@bartra asi pol roka dozadu som našu celu situáciu opisovala v maily úradu cr aj sr. Sr povedal ze oni nemôžu vyplácať a cr povedal ze ti bude vyplácať sle nic viac

bartra
28. čer 2018

@marlen_ka87 Tak se zkus s nimi spojit,kdyz ti to prislibili. Jen se obavam,ze to bude závislé od toho,na koho natrefis. Jaké má info či pochopení. Ja pracuji v DE,tak jsem něco podobného také už resila,moje info je takove,ze v EU platí: kde máš momentálně obvykle místo pobytu (coz ty máš momentálně 1,5 roku na Slovensku,v ČR nemáš ted ani adresu),tam zadas. Tak se s nimi domluv,pripadne se domluv,jestli funguje nějaké dorovnani,abys na tom nebyla skodna,kdyz jsi v ČR byla pojištěna,dane platila apod,a výhledově se budete stejne vracet. Mně to přijde samo o sobě dementni narizeni,kdyz někde trvá prac.pomer a člověk přechodné sídlí jinde,nebo cestuje,ale snad funguje to dorovnani. V Německu se řeší to same,rodičovská trvá zhruba rok,nekdo ho chce z jakýchkoliv důvodu strávit napr.ve Spanelsku,a musí zadat tam,i když tam nikdy žádné pojištění ani odvody dani že mzdy neplatil. Aši je to dělané proti turistice za soc.davkami,ovsem biti jsou na tom vesměs poctiví lide,kteri platí pojištění a dane,zatimco "turiste"si způsoby najdou.