Rodičovská dovolená-druha mateřská. Co s měsíci mezi? Nahlásit se na ÚP?

elisacek17
21. kvě 2020

Ahojky holky, nemuzu dohledat v jinych diskuzich, snad mi poradite. Jsem z toho celkem vedle jak ta jedle 😛.
Rodicovskou dovolenou mam na 3roky. Male budou 3 - 9.6. Cekam druhe dite, termin mam v listopadu.
Rodicovsky prispevek budu pobirat az do zari. Koncem zari mohu nastoupit na PPM. Co tedy mam delat s temi mesici cerven,cervenec,srpen? Sice budu pobirat prispevek,ale budu vedena stale jako na rodicaku nebo se mam nahlasit na pracakz? Nebo jit na neschopenku? V praci mi rekli,ze by nahlaseni na pracak bylo jednodušší

petulka_ov
21. kvě 2020

Pokud máš pracovní smlouvu na neurčito, proč by jsi měla jít na pracák. Pokud se nevrátíš do práce na tři měsíce tak je ideální jít na nemocenskou, pak navážeš mateřskou a pak rodičák.

guliii
22. kvě 2020

Já bych si prodloužila rodicak. Tak aby ti to navazovalo. Případně ta nemocenská.

jaja01k
22. kvě 2020

Pokud jsi zaměstnaná, tak na pracák ne. Měla bys zaměstnavatele požádat o neplacené volno (ale nemusí ti vyhovět).

elisacek17
autor
24. kvě 2020

@guliii jak mam tedy postupovat u prodlouzeni? Vubec netusim, kam mam zajit atd

elisacek17
autor
24. kvě 2020

@jaja01k to jsem zkousela mu navrnhnout, ale rikal,ze s tim je pry papirovani. Dle meho,aby mel klid tak si rikal,ze me posle na pracak. No,to by me musel dat vypoved. Tak jsem.zvedava, asi bude lepsi ta nemocenská
Moc diky vsem za odpovědi.

guliii
25. kvě 2020

No můžeš si prodloužit rodičovský příspěvek na socialce a u zamestnavatele si vzít neplacené volno. Socku a zdravku za tebe bude hradit stát. Myslím si že je to lepší než jít na pracak.

guliii
25. kvě 2020

Nebo jít na nemocenskou pokud je to pro zamestnavatele problém

marla86
25. kvě 2020

@elisacek17 bud neplacena dovolena nebo nemocenska ;) jsem na tom stejne 🙂

volfici
25. kvě 2020

Žádné papírování s neplaceným volnem není. Pokud až do nástupu na mateřskou budeš pobírat rodičovský příspěvek, jsi stále ve stejné kategorii, zaměstnavatel nemusí nic nikam hlásit, nic ho to nestojí, nenech se vyhodit na dohodu. Když už, ať dá pěkně výpověď s odstupným, nenech se odbýt.

volfici
25. kvě 2020

@elisacek17 a nikam chodit nemusíš, jen zaměstnavatele požádáš písemně o neplacené volno.

puhelin
25. kvě 2020

@elisacek17 Urad prace. Snizis si mesicni castku, aby ti pomerne vysla az do nastupu na materskou.