Rodičovská a zbývající dovolená

tyna2608
18. čer 2018

Zdravím všechny. Potřebovala bych poradit. Od 17 srpna do 11 února 2018 jsem byla na neschopence skrz rizikové těhotenství. Od 12 února mi běží mateřská která by měla končit k 27.8. Takto bych měla mít nárok na dovolenou z loňska (prý tam mám 11dni)a dokonce i na 25dni z letošního roku jelikož jsem nebyla na neschopence tento rok více jak sto dní a mateřská se počítá do odpracovaných dní tudíž se mi ani nezkrati?A když mi končí mateřská toho 27 mám požádat o rodicak k 28.8? Jak to bude finančně úřad propočítávat?A taky mě zajímá jaký je rozdíl mezi proplacení dovolené a čerpání dovolené, jaký je to rozdíl? Ještě mám nějaký čas ale nechci něco zanedbat abych se pak nedivila. Moc děkuji za info ☺

lenoulinkaa
18. čer 2018

@tyna2608 26.8. ti končí PPM, když začala 12. 2. Dovolená se proplácí pouze při skončení PP, takže ty budeš čerpat. Krátit se ti nebude, když ji budeš čerpat bezprostředně po PPM. Až vyčerpeš, tak přejdeš na rodičovskou dovolenou. Asi bych požádala o rodičovský příspěvek od 1. září.

jankol
18. čer 2018
Uživatel jankol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jankol.

@tyna2608 O rodičovský příspěvek si můžeš zažádat klidně od 28.8, ale vyplacené peníze dostaneš jen z mateřské, protože při přechodu se jen dorovnává a na to nedosáhneš, ale neboj o nic nepřijdeš 🙂. O proplacení dovolené požádej zaměstnavatele při přechodu z mateřské na rodičovskou.

tyna2608
autor
19. čer 2018

Moc děkuji ☺

tyna2608
autor
19. čer 2018

@lenoulinkaa Jo taky mě to tak napadlo že zažádám od 1.9 Účetní mi říkala že mi končí k 27.8 pondělí ..... A jak ji stihnu vyčerpat když tam mám cca 36 dní? Pet dní bych si nechala napsat na ty poslední dny v srpnu a pak už si to můžu rozhazet jakkoli během září i října? Asi se ptám blbě ale nevím 😀

xxx3d
19. čer 2018

@tyna2608 ahoj, čerpání dovolené po mateřské je jednorázová akce, není to jako běžné čerpání dovolené - rozhodit si to sem a tam, takže buď ji vyčerpáš v nějakým rozsahu třeba deseti dnů staré dovolené, a zbývající dočerpáš až ti skončí rodičovská, nebo vyčerpáš všechno než nastoupíš na rodičovskou, nebo nastoupíš hned po mateřské na rodičovskou a zároveň vyčerpáš všechny dny dovolené od zaměstnavatele, což by znamenalo, že ti souběžně přijde plat z práce a příspěvek od sociálky.
Proplacení dovolené je laický výraz, ofiko je čerpání dovolené.

lenoulinkaa
20. čer 2018

@tyna2608 hned po ppm budeš čerpat dovolenou. A jak ji vycerpes budeš mít rodicovskou dovolenou. Při čerpání dovolené můžeš pobírat rodičovský příspěvek. To se s ničím nevylučuje