Příspěvek na bydlení/ děti. Co vše potřebujeme?

29. bře 2022

Dobrý den. Raději anonymně.

Chci se zeptat nevíte jak to je když budu žádat o přídavky na děti? Nepracovala jsem až teď v březnu kdy jsem tam byla 14 dnů poté sem dala výpověď s tím že jsem si našla lepší práci ve školce. Když budu žádat o přídavky mám tam vyplnit příjem i z té práce kde jsem byla v březnu 14 dnů? Předtím jsem byla na rodičáku nepracovala jsem. Také bychom chtěli zažádat o příspěvek na bydlení co vše tam potřebujeme? Přestěhovali jsme se do Prahy kde chlap má práci cca 25 tisíc + já dostanu z té práce v březnu asi 8 tisíc. Byt platíme 18 500. Jelikož budeme žádat poprvé netuším vůbec co k tomu všechno potřebujeme a paní na úřadě mi dala jen kupu papírů, které ani nejsou k naši věci takže nevím co vyplnit a co dokládat 🙈 poradíte mi prosím? Děkuji

skororozvedena
29. bře 2022

Dokládáš všechny příjmy všech osob, které tam bydlí, musíš mít na daném bytě trvalý pobyt. Proplácí se zpětně, vždy podle příjmů za předchozí tři měsíce. Vypadá to složitě ale není to tak hrozné. Jen potřebuješ i takové věci jako rozpis energií a všech poplatků spojených s bytem. Na netu jsou kalkulačky, můžeš vyzkoušet, ať máš představu ,jak vám to vyjde....

lenulka_333
29. bře 2022

Podmínky trvalého pobytu byla zrušena. Musíte mít vztah k bytu,předpokládám,že tam bydlíte na základě nájemní smlouvy,takže tu a v ní musí být rozepsán čistý nájem a ostatní služby jednotlivé (voda,otop,elektrina,atd.). Samozřejmě potvrzené příjmy od zaměstnavatele,a ano i za těch 14 dnů.

autor
29. bře 2022

Já tu trvalé bydliště zatím nemám jen přítel a děti ale v nájemní smlouvě napsaná jsem. Já se v tom vůbec nevyznám co a jak :( na bydlení bude žádat přítel ale tam máme napsané služby 4 tisíce bohužel to rozepsane nemáme je v tom zahrnuto úklid společných prostor odpad výtah atd ale ne kolik za co :/

lenulka_333
29. bře 2022

To určitě budou požadovat rozepsat,takže se domluvit s majitelem a udělat dodatek ke smlouvě právě na rozpis nájmu. To že tam nemáte trvalý pobyt nevadí.

loylii
Autor odpověď smazal
Zobraz