Přerušené studium, mám nárok na mateřskou dovolenou?

anetka94
17. kvě 2015

Ahojte, omlouvám se,že přidávám toto téma, ale podobné jsem moc nenašla, a když našla, tak se to vždy v něčem lišilo.

Chtěla bych se zeptat je mi 21 let a čekáme miminko, termín by měl být tento týden,ale nyní jsem nějaká zmatená ze všeho.

Na co mám tedy nárok,pokud jsem přerušila studium na Stření Škole ve 4 letém oboru zakončeným maturitou,když jsem 4 ročník přerušila ? Vím že porodné a rodičovský příspěvek bych ostat měla, průměrný výdělek otce je totiž 18,365 kč a tak se vlezeme do toho jejich minima. Ale nyní jsem někde v diskuzi z roku 2012 narazila na to, že když mám studium přerušené, tak udajně bych měla již nyní 6 týdnů před porodem pobírat nějaké peníze, co je na tem pravdy prosím Vás a kdo mi to uvede na pravou míru ? 🙂)) Děkuji moc .

adji
17. kvě 2015

nárok máš na rodičák až od narození prcka... do tý doby pokud si nepracovala máš max. nárok na hmotnou nouzi... 🙂

j.a.n.i
17. kvě 2015

@anetka94 To už od roku 2009 neplatí - myslím, to, že studentky měly při přerušení studia nárok na mateřskou.

nicol22
17. kvě 2015

Taky jsem přerušila a nárok mám pouze na rodičák a porodné. Pokud je partner zaměstnaný, tak si přes něj můžeš zařídit libovolnou délku rododičovské dovolené. Ale neporadím přesně jak, jelikož můj manžel je OSVČ a tam to nejde.

j.a.n.i
17. kvě 2015

@nicol22 No, nejde to nikoliv protože je OSVČ, ale protože si neplatí nemocenské pojištění...

nicol22
17. kvě 2015

@j.a.n.i Tak jsem to myslela...