Pozdní žádost o rodičovskou dovolenou

z_u_z_a_n_a_1988
8. črc 2016

Ahoj maminky, mam dotaz..konci mi ted materska..kdyz jsem na ni nastupovala, bylo mi receno, ze podat zadost o RD staci, az ke konci materske. Ted si davam dohromady veci k zadosti a cetla jsem, ze zadost by mela byt podana max.do 3 mesicu veku ditete, coz vubec nesplnuju, male bude 5 mesicu..:-/ Prijit o ni ale snad nemuzu, ne? Jen se mi pripadne zpozdi vyplaceni,ne? Dekuju za odpovedi! 🙂

lenka3p
8. črc 2016

V pohode, mne konci materska 12.8. a na socialce mi rekli, at prijdu na konci cervence. Ani zpetne bys o ni neprisla...

astyna
8. črc 2016

to ani nevím, že se dává do 3.měsíce. Mě se syn narodil v listopadu a já tam šla v únoru, protože v březnu mi končila PPM.

blanka.k
8. črc 2016

@z_u_z_a_n_a_1988 Mě se podařilo dát dohromady papíry a požádat asi 1,5-2 měs.po skončení MD (šla jsem žádat včas,ale měli tam zmatek, pak zmatek u zaměstnavatele....), bylo mi řečeno, že vyplácí až 3 měs.zpětně, ne do 3 měs.věku. Takže mi pak za měsíc přišel rodičák za 3 měs.dohromady 😀

micaella23
8. črc 2016

Jestli myslis RP tak jak bylo psano- az 3mesice zpetne to poslou bez problemu, ja sla mesic po skonceni PPM, staci OP a OP otce ditete ofocena v mobilu, okopcena, RL ditete, a papir ze jsi byla na PPM (dava socialka?) pak jen vypsat ten jejich formular a je to🙂

blaablaablaa
8. črc 2016

Já jsem si podívala žádost na začátku prosince, mateřská mi končila 19. 12. - žádný problém nebyl 🙂

z_u_z_a_n_a_1988
autor
8. črc 2016

Dekuju moc vsem! 🙂 Tak je to v cajku.Zbytecne jsem zas hrotila..🙂

margarithka
8. črc 2016

Mně končila mateřská v polovině března. Vzhledem k výši mateřské jsem na žádný doplatek za zbytek března neměla nárok, tak mi řekli, ať do konce března nechodím .

ladyhacek
8. črc 2016

3 měsíce? No mě končila mateřská v loni v polovině srpna (cca) a žádost jsem podávala v červenci (v září mi přišlo část srpna a v října pak už normálně za září celá částka)