Potvrzení o nároku na dávky

andrea19841
21. zář 2015

Ahoj holky,potrebuji poradit.Jsem na rodicovske dovolene a 27.9 nastupuji na materskou.Dneska jsem si byla zjistovat co vse musim vyridit a jsem z toho spatna.Pry pristi mesic nedostanu zadne penize.RD mi je pozastavena,az si vyridim POTVRZENI O NAROKU NA DAVKY OVLIVNUJI NAROK A VYSI RODICOVSKEHO PRISPEVKU.A ten si pry muzu vyridit az 15.10 drive mi to neudelaji.Mel to taky tak nekdo? A to se potvrzuje na prvni dite nebo na to druhe nenarozene?Dekuji jsem z toho vseho jelen.

j.a.n.i
21. zář 2015

@andrea19841 Jojo, byla si zbytečně aktivní tady bylo možná lepší to nehlásit a pak ten přeplatek vrátit... takhle opravdu nic nepřijde dokud nebudeš mít potvrzení o výši té aktuální mateřské a to ti neudělají, dokud tu mateřskou nezpracují, tedy reálně až ji odešlou.

andrea19841
autor
21. zář 2015

No to mam teda radost.A nevis jestli to trva dlouho nez zpracuji materskou?Doufam,ze nebudu cekat 2mesice?

j.a.n.i
23. zář 2015

@andrea19841 TIpuju, že tak kolem 10.10. by už to mohli mít... úplně jistě, až ji budeš mít na účtu a pak s papírem na UP a tam netuším, jak dlouho, protože tam mají dané termíny výplat, ak záleží, do kterého se trefí.