Porodné, mám trvalé bydliště u rodičů

hanulehanousek93
26. kvě 2018

Ahoj, potřebuju poradit... S mým příjmem mám nárok na porodné ale mám trvalé bydliště u rodičů a bydlím jinde. Táta vydělá za jeden měsíc tolik co já za půl roku... Mám si radši to bydliště přehlásit? Díky

lachtanice86
26. kvě 2018

@hanulehanousek93 já měla za to že na porodne se posuzují příjmy matky a otce dítěte

bacika
26. kvě 2018

@hanulehanousek93 Trvalé bydliště nemá s porodným vůbec nic společného, posuzují se příjmy rodičů dítěte uvedených v rodném listě dítěte, tedy tvoje a otce tvého dítěte. I kdyby tví rodiče vydělávali milion měsíčně, tak všem to může být jedno 🙂.

jankol
26. kvě 2018
Uživatel jankol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jankol.

@hanulehanousek93 Není potřeba aby sis něco přehlašovala, na porodné se dokládají příjmy rodičů dítěte, takže tvoje a otce tvého dítěte, pokud ho tedy máš nebo budeš mít zapsaného v rodném listě.

hanulehanousek93
autor
26. kvě 2018

Tak to jsem ráda, díky holky 🙂

evakaspar
26. kvě 2018

Není třeba posuzuje se matka a otec dítěte 😉

monnytka
26. kvě 2018

Holky a co když otec dítěte je uveden v RL, ale nežije se mnou a odmítá mi posílat výživné a až bude malý na světě, už teď mi odmítá i na něj posílat peníze?
Bude se to řešit soudně, ale nikdy se mnou nežil, ani žít nebude, dá se nějak vyloučit z posuzování?
Já jsem úplně na mizině a po porodu by mi porodné bodlo, alespoň ať mám pro malého vyřešené plenky atd... Jinak fakt nevím...
😭
Dopadla jsem nejhůř jak jsem mohla a to mám pár dní do porodu 😭

nelam
26. kvě 2018

@monnytka ne,z porodneho se vyloucit neda,je-li v RL.

monnytka
26. kvě 2018

@nelam ale to je ve finále nefér... Já budu vždy bez peněz s tatínek si litá někde po světě, a neplatí...
Ja mám chuť skočit že 4 patra, protože na to že jsem slušný, pracujici člověk, nikdy jsem od státu nic nechtěla, nikdy jsem nemarodila a ještě se státu starám o seniory, kteří jim celý život platili daně a já ten ani neuzivím dítě, které jsme s partnerem chtěli, ale on si to pak rozmyslel, to je opravdu na sebevraždu.
Závidím všem ciganum, co mají děti hromadu, a peněz jednou tolik... A taky všem sociálním vyžírkám, které nikdy dělat nebudou, ale mají se královsky...
Je mi z toho do pláče, že systému, ve kterém dnes žijeme 😖🙁

monnytka
26. kvě 2018

A to mě huceli všichni, dokonce mě odsoudili ve skupince Samozivitelek na FB, když jsem nechtěla uvést otce do RL, právě kvůli těmhle věcem, nakonec i právník mě přesvědčil a jak jsem na tom? Bez peněz...
Otec neplatí, peníze můžeme vymáhat léta, stát mi nepomůže, rodice taky ne, otec má rakovinu, maminka je mrtvá od mých 18 let, nájem se sám nezaplatí a matko snaž se...
Ach jo... 😣

licorice1
26. kvě 2018

Odpověď na stejný dotaz, ale 5 let starý http://www.aperio.cz/poradna/28921. Zkusila bych se informovat přímo na úřadě, jak to je.

licorice1
26. kvě 2018

@monnytka Mělo by to jít.

evakaspar
26. kvě 2018

@monnytka nedá musíte to podat soudu, výživné je povinen platit nejen na dítě ale i na vás do 2 let veku dítěte. A i jako těhotné ženě. Také se musí podílet na vybavicce a pod... Také si podejte na soud až se malí narodí sverení dítěte do pece a tam se v podstatě vyřeší i výživné. Výživné na Vás si musíte podat zvlášť a to ve znění : Žádost o stanovení výživného neprovdané matce pečující o dítě do dvou let 😉

evakaspar
26. kvě 2018

@monnytka Otec jde vyloučit z ostatních dávek jako přídavky, příplatek na bydlení, hmota nouze, ale je třeba mít soudní rozhodnutí o svěření dítěte do pece a musíte prokázat že s vámi nežije, coz se sepisuje čestné prohlášení na daném úřadě a oni si to pak oveřují. A nutný je trvaly pobyt pouze s dítětem, nikdo jiný tam nesmí být hlášen. Z porodného bohužel vyloučit nejde jak už sem psala je povinen vám na vše přispět proto ho i posuzují.

monnytka
26. kvě 2018

@evakaspar to já všechno vím, žaloba už je u soudu podaná.
On odmítl platit výživné, že mi nebude financovat moje pi** a na malého dopředu řekl, že alimenty platit nebude, že když se mi to nelíbí, ať ho dám do decaku.
I takový jsou chlapy, kteří tak moc chtějí miminko a dokonce absolvují vyšetřením a podobne.
Najednou mu blesklo, že si chce užívat života, tak si ho užívá, žije v bordelu v garsonce, na večeři má fazole z konzervy a paří PC hry...
Vse už od doby, kdy se nechal zapsat do RL řeším s právníkem...
A jsem na tom 1000x hůř, než kdybych ho zapsat nenechala.
Peníze na maleho nikdy neuvidím, a za 5 let mi budou k ničemu, já ho musím uživit teď. Stejně jako teď jsem musela pořídit všechno pro miminko. A jelikož jsem kvůli práci v DZR na neschopence, ono pracovat někde, kde je svrab, MRSA a chlamydie není nejlepší,takze z neschopenky platit nájem, jídlo, vybavicku a všechno... Věřte, že to chce kuráž. Zhubla jsem za těhotenství 7 kilo... Ze stresu...
A podle mých informací se soud protáhne na hodne dlouho...
Příště budu chytřejší a udělám si vše podle svého uvážení. Už bych otce do RL zapsat nenechala.

nelam
27. kvě 2018

@monnytka ja Vas chapu,musi to byt ted hrozne. Verte,ze za par let uz zas budete myslet jinak, tyhle krusne chvile budou za Vami.
Ja treba nevidim nespravedlnost v tom,ze nedostanete porodne. Myslim,ze by ho nemel dostavat nikdo,protoze mi "bonus" za to,ze rodim,prijde uplne zcestny.
Nejsem ve Vasi kuzi,vybrala jsem svemu ditku toho nejlepsiho tatinka a sobe muze,ale i tak jsem mela rezervu a zazemi,abych se na pridavky statu nemusela spolehat. Koneckoncu dite jsem chtela ja,ne stat 🙂 .
Moc Vam preji,at je zase lepe, drzte se!

letadylkokane
Autor odpověď smazal
Zobraz
monnytka
27. kvě 2018

@letadylkokane má tohle budu reagovat...protože je to reakce na mě...
S volem, se kterým jsem podle Vás otěhotněla, jsem byla dlouho, žádný jednorázovy sexik...
To že jsou chlapi lehkomyslni debilove, za to já nemůžu... Kolikrát po deseti letech prostě zjistíte, že toho člověka vůbec neznáte.
Nenapsala jsem, že nemám ani korunu, pracuji jako zdravotník v Domově pro seniory, studuji vysokou školu obor porodní asistentka, musím platit být, pojistku, úvěr na bydlení a nikdy, nikdy jsem nebyla registrováná na UP, nevím ani kde v Olomouci je OSSZ, drela jsem jak mezek a když už mi táhne na 30 let, plánuju miminko s člověkem, se kterým léta ziju, dva roky... Martiria u doktorů, vyšetření, spermiografy, inseminace... Pak se to podařilo přirozeně...
A když jsem byla ve 4 měsíci, bylo mi nejvíc zle, za mnou můj přítel přišel a řekne : Hele, na mimino se necítím, radši s jim buď sama... JAKO ŽE COŽE?
Mě by zajímala Vaše reakce... Plánovala by jste dát dítě do Baby boxu? Nebo k adopci. Kvůli debilovi?
Veškerou výbavu pro miminko, jako je kočár a všechno ostatní jsem si zařídila a peněz nasetrenych z mého směšného platu ve zdravotnictví... Kde jsem dělala denní a noční 12ctky,lidi mi umírali pod rukama, dekubity tekly a smrdely proudem,lidi pláčou bolestmi v terminalnich stádiích rakoviny a alzheimera...prvni měsíc neschopenky jsem měla 2 tisíce... Všechno jsem musela poplatit... A všechny, všechny úspory padly...
Nemám milion na účtě, asi jako vy, když máte potřebu soudit lidi, když nevíte nic, abych si mohla u nohama v okně cumlat nanuka...
Jako každý jiný občan, který platí léta daně, platím si sociální jako blázen, zdravotní ani nemluvím, za 10 let jsem nebyla nemocná a když už, léčím vše zázvorem a čajem... Nechtěla jsem nikdy nikdy nikdy nic... Jediné co jsem teď chtěla, malou pomoc v nouzi.
A nerozcilovala a nebrecela jsem nad porodnym... Ale když si pořádně pročtěte, píšu hlavně o sociálním systému...mad tím se mi chce brečet...a taky se mi chce brečet nad krutosti lidi.
Nikdo taky nechodí proto, aby měl být litovan ostatními.
Myslim že tyhle diskuze jsou i tom, že když Vas nikdo nechápe, tak alespoň někde je třeba nějaká maminka, co se dostala do stejné situace a uklidní, že se to dá, že to nemá člověk vidět tak černe, jak to možná vypadá...
A pak navštěvuji diskuze dámy, které s tématem nemají asi nic společného, mají doma milujiciho může, na kontě peněz jak želez a nic, žádná situace je nemůže překvapit a potřebujeme moralizovat ty ubozacky....a hodnou naprosto do živého... Děkuji.
Ale věřte, nevíte co bude zítra, nevíte co bude za půl roku...

monnytka
27. kvě 2018

@letadylkokane a když už napíšete takový názor na ty, co si dělají decka s volama a pak breci, máte si za nim stát a nemazat... 😉

letadylkokane
27. kvě 2018

@monnytka smazla jsem to proto, ze jsem to asi prepiskla. Proste me to na prvni dobrou zarazilo a pak se mi to rozlezelo v hlave. Pardon.

letadylkokane
27. kvě 2018

@monnytka helejt, fakt se omlouvam... Precetla jsem si te jeste jednou a je mi lito, ze jsem nad tebou uvazovala jako o dalsi z toho zastupu nezodpovednych trubek tady. Nemam miliony na ucte, to ne. Ale ja i manzel pracujeme jako osvc, platime nemala socialka, dane... A kdyz tady casto ctu dotazy tech, ktere resi, jak vytriskat okamzite od zamestnavatele a ze statu co nejvic, tak me to nastve. Pak uz se zactu a vidim to i tam, kde to neni.
Nezlob se na me...
Preju hodne stesti.

monnytka
27. kvě 2018

@letadylkokane v pohodě, já to neřeším...
Sama vím jak co je a jdu dál...
Preji hodně štěstí 🙂

evakaspar
27. kvě 2018

@monnytka tak to rovnou vše řekněte na soudě a ze trvat aby mu to byla udělena exekuce, neudělá nic soud dá rozkaz přímo zaměstnavateli a ten mu to utrhne z výplaty. A na rovinu řekněte co říká nejlépe nahrejte si ho a pustte to u soudu ono mu sklapne. Nebudou se s ním mazlit.