Porod prosinec. Vyřizování rodičáku o Vánocích. Zkušenosti?

susususs
13. pro 2020

Ahoj holky nemam narok na mateřskou, takže ze si musim zažádat o rodicak. Už jste ho některa zarizovala mezi svátky? 16.12. Jdu na vyvolani a vím, že k žádosti musim přiložit rodny list dítěte. Bojim se, že takhle o svatkach to nestihnu doložit a vse zařídit a budu v lednu bez peněz...

jakreb
13. pro 2020

@susususs No ono aj keď to stihneš vybavit tak nemas iste ze v januári peniaze dostaneš.
Btw.preco budes bez penazi, kde je otec, nejaká rezerva,...

mamikry
13. pro 2020

@susususs A narok na nemocenskou mate? Byla jsem v sestinedeli na nemocenske a na rodicak sla az po. Jinak urady by mely fungovat normalne az do konce prosince. Rodny list nam vzdy prisel cca do tydne, takze teoreticky byste to stihnout mohla. Jestli vam ale penize prijdou hned v lednu, tim si jista nejsem.

susususs
autor
13. pro 2020

@mamikry asi nemám, jdu z rodičaku na rodičak. Termin sem měla začátkem prosince, ale tak nějak se to spozdilo.. Pani na Up mi řekla, že vzhledem ke covidu a svatkach nevi jak budou fungovat. Ale údajně mi to melo navazovat, jenže co si budeme kazdy úřad ma na vyřízení nějakou dobu...

nat
13. pro 2020

@susususs pokud mate sikovne a ochotne urednice tak Vas v lednu bez prijmu nenechaji,kazdy urad prace ma nekolik vyplatnich terminu prave z duvodu ze maminky mohou zadat kdykoliv.U nas treba maji 4 vyplatni terminy takze si myslim ze to bude vsude stejne 😃