Podpora v nezaměstnanosti na rodičovské dovolené

vendulkas
14. zář 2017

Ahoj holky, moc se o tom neví, ale během rodičovské (NIKOLIV mateřské) můžete pobírat podporu v nezaměstnanosti. A ještě ke všemu, pokud se přihlásíte na ÚP do třech dnů od ukončení zaměstnání, vypočítají vám výši podpory z platu. Nikoliv z toho minima, které je dané. A to i když jste defacto nepracovala. Je jedno, že máte v evidenčních listech důch. pojištění nulu. Fakt to tak je, vím to z vlastní zkušenosti. Já to měla tak, že jsem si rodičovskou nastavila do čtyř let. Když byly dceři tři roky, zaměstnavatel se mnou rozvázal pracovní poměr dohodou (už mi nemusel držet místo) a já se do třech dnů hlásila na ÚP. Divně na mě koukali, to je pravda, musela jsem potvrdit, že si chci hledat zaměstnání a mám pro děti zajištěné hlídání......no, moc jsem tam nemluvila, vše jsem jim odkývala. Pak jsem chodila na schůzky s tím zprostředkovatelem, ale jako ....no žádné drámo se nekonalo. Na pracovní pohovory jsem nemusela, jen se mi vždy zeptali, jestli je něco nového a pak mi dali termín další návštěvy. Potom jsem se z ÚP zase odhlásila a pokračovala jen s rodičovskou. Akorát po tom odhlášení, je potřeba se jít nahlásit opět na pojišťovnu. Já bych tohle všechno taky nevěděla, kdyby mi to neporadila kamarádka, která absolvovala nějaký rekvalifikační kurz. Já jí to za boha nechtěla věřit, ale měla pravdu....určitě se nám ty peníze hodily 😉😉

barchen
14. zář 2017

@vendulkas Ano, ale tady je hodně příspěvku, kde o tom maminky píší, přesto jste hodná, že jste to takhle sepsala. Akorát tam musí vzniknout nárok na podporu, u některých maminek nevznikne. A akorát rodičovská není 4 roky, pouze 3, ten čtvrtý rok je neplacené volno od zaměstnavatele, který to může/nemusí schválit. A může tím pádem rozvázat pracovní poměr, případně dát výpověď z pracovního poměru.