Můžu si zažádat o RP až v novém roce, kdy budou jiné podmínky?

mrabbit
29. říj 2017

Ahoj, potřebovala bych poradit 🙂 V půlce prosince mi končí PPM, tudíž bych si už pomalu mohla vyřizovat žádost o RP. Zajímalo by mě ale, zda musím čerpat RP bezprostředně po ukončení PPM, nebo lze i nějak dodatečně např. o měsíc později? Ráda bych si zvolila měsíční částku vyšší, než je teď možné (jak je to maximum 11500 Kč). Od r. 2018 by měla jít čerpat měsíčně částka až do výše PPM, což bych tak chtěla, tak mi jde o to, zda můžu s žádostí o RP naklusat na ÚP až po 1.1.2018, abych si mohla zvolit tu vyšší částku, nebo jestli si to musím vyřídit ještě letos a pak si částku po 3 měsících změnit, až budou ty nové podmínky. Děkuji 🙂

cosimamvybrat
29. říj 2017

Ppm mi koncila v pulce kvetna, v cervnu jsem byla zadat o rp od 1.7. Navazovat to nemusi, jen si clovek musi poresit zdravotni pojisteni - ja v tom mezicase byla na radne dovolene, takze pohoda. Akorat na urade byli trosku zaskoceni, asi se s tim nikdy nesetkali, pritom me to prislo zcela logicke.

astyna
29. říj 2017

Pokud nebudeš měsíc bez "pojištění", tzn. ani na mateřské, ani na rodičáku, ani na dovolené, tak nic platit nebudeš, zdravko se platí za měsíce ne za dny. Můžeš zažádat až 3 měsíce zpětně (mi bylo řečeno v emailu od čssz).

Mě končí PPM 3.1.18, řekli mi, at si příjdu zažádat od nového roku a nejlépe na konci ledna, až budou mít nový výměr pro rodičák. Ale já nebudu chtít tak "moc", takže si zkusím zažádat koncem roku...uvidíme...

mrabbit
autor
29. říj 2017

Díky za info. Já mám PPM do 13.12., pak začnu čerpat zbylou dovolenou, která mi přesahuje do pár dní v lednu, následně v práci budu mít RD. Skočím se ještě pozeptat na ÚP pro jistotu, ale jinak bych si asi teda raději zažádala až po Novém roce, abych mohla rovnou čerpat tu vyšší částku. Nechci tam pak zas lítat a zařizovat tu změnu výše částky.

cosimamvybrat
29. říj 2017

Jo, nedoslo mi, ze u zakladatelky se jedna o nasledujici mesic, smichalo se mi to s tim mym "volnym" mesicem, v tom pripade je to uplne v pohode 🙂