Mateřská u druhého dítěte - kdy na ni mám nárok?

jana31990
20. pro 2018

Zdravim chtěla bych se jen zeptat máme s manželem momentálně 8m holčičku. A manžel by chtěl někdy příští rok nejdyl za dva roky ještě,,zadelat " na sourozence. Jenže mě jde o to budu mít nárok na mateřskou když budu momentálně s malou doma? Jako mám normálně pracovní smlouvu ale zaměstnavatel mi sám řekl že s malým dítětem tak nemůžu pracovat ohledně směn. Tak mi navrhl abych mu dala výpověď že je to takhle zbytečný aby mě dal u nich vedl. Jenže to se mi samozřejmě nechce. Tak mi jde o to kdybychom se nakonec rozhodli pro druhé mimi a já jsem měla stále smlouvu u něj tak jestli bych teda měla vůbec nárok na mateřskou když bych ale vlastně do práce přitom nechodila a byla doma na rodičáku. Díky moc za info

sudylichozrout
20. pro 2018

@jana31990 https://m.penize.cz/rodicovstvi/334591-materska...
Tvuj zamestnavatel si to chce sakra zjednodusit.

cizinkaa
20. pro 2018

@jana31990 jezisi. Hlavne nedavej vypoved ani nepristupuj na zadnou dohodu!!!

jana31990
autor
20. pro 2018

Já právě že ani nechci na nic takovýho vůbec přistupovat. Protože vím že mi musí to místo že zákona držet a to jak mi sám řekl že tam když mám malou pracovat nemůžu tak to mě na jednu stranu nezajímá. Ale právě že mi jde o to ze mi to vlastně pořád vnucuje a i s tím že je to prý ve finále jedno jestli mám u nich smlouvu nebo ne. Ze prý stejně bych tu mateřskou nedostala jelikož do práce vlastně nechodím. Ale to se mi právě že moc nezdá

cizinkaa
20. pro 2018

@jana31990 jasneze mate narok na materskou. Na druhe a kazde dalsi ditko, pokud budete navazovat. Jen bych si dala pozor, aby jste opravdu stihla navazat. Vas zamestnavatel Vam to asi prodlouzit na 4letou variantu chtit nebude. A pro dalsi materske je zasadni, zda-li mate smlouvu nebo ne. Misto vam drzet nejake musi, ale nemusi vas znovu chtit do prace, proto bych si pockala na vypoved s odstupnym po skonceni RD u druheho ditka. 🙂

tulikiss
20. pro 2018

@jana31990 pokud budes mit stale smlouvu tak narok na materskou budes mit a pokud to bude do 4 let prvniho ditete tak bude ve stejne vyssi jako byla ted. pokud by si ted pristoupila na ukonceni, tak mas smulu a zadnou materskou nedostanes.

jana31990
autor
20. pro 2018

Ok děkuji moc za info jako je to ještě hodně dopředu. Ale mě hlavně jak jsem psala dostal s tím že mě takhle musí vést zbytečně v evidenci. Jako by to pro něj byla asi velká práce. Ale ještě jednou děkuji

sudylichozrout
20. pro 2018

@jana31990 Přečti si ten odkaz. Cokoliv jiného z jeho strany je nesmysl a ty to můžeš řešit s jeho nadřízeným, a pokud je to majitel firmy, tak s inspektorátem práce.

jana31990
autor
20. pro 2018

Právě že to je majitel firmy. A ještě k tomu aby toho nebylo málo tak i majitel bytu který máme v nájmu. Takže si bohužel moc vyskakovat nemůžu ☹