Mateřská. Mám nárok nebo ne ?

kattka1199
3. lis 2020

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli v mé situaci budu mít nárok na mateřskou a z čeho se mi bude počítat.
Pracovala jsem v zaměstnání kde jsem měla smlouvu na dobu neurčitou kde jsem dala výpověď a ve výpovědní lhůtě jsem přišla na to že jsem těhotná (výpovědní lhůta skončila 31. Července) Po vypršení výpovědní lhůty jsem nastoupila do zaměstnání na HPP které bohužel nebylo úplně vhodné pro těhotnou ženu po týdnu jsem skončila a nastoupila do nového zaměstnání kde jsem do teď a kde o těhotenství ví. Akorát jsem ještě ve zkušební lhůtě . Moje otázka zní když bych byla nucena jít na PN zda bych měla nárok na mateřskou a ještě jestli se výše mateřské počítá jen z posledního zaměstnání nebo i z těch předchozích ? Na mateřskou budu nastupovat 8 týdnů před porodem což je 18.ledna. V něnějším zaměstnání jsem tři měsíce akorát covid to trošku zkomplikoval že se mi zkušebka o měsíc protáhne.

j.a.n.i
3. lis 2020

@kattka1199 Pokud máš celkem těch 270 dnů za poslední 2 roky, tak nárok máš a bude se ti počítat jen z posledního zaměstnání.

kattka1199
autor
3. lis 2020

@j.a.n.i 270 dni odpracovaných mám takže super moc dekuju 🙂