Konec RD, těhotenství, MD.

tyna229
17. dub 2020

Ahoj holky. Mozna uz se to tu resilo, nekde nize v diskusi... nemohu dohledat, zeptam se znova 😁. Budu rada za veskere postrehy, predem dekuju 🙏.
V cervnu mi konci RD, dceri budou tri roky a mela bych nastoupit do prace. Jsem ale v ocekavani, dostala jsem cerstve tehu prukazku, takze nejaky 11tt. Do prace v cervnu urcite nenastoupim a chci se Vas zeptat, jake jsou moznosti v prodleve od toho cervna do nastupu na MD, coz bude nekdy v zari.
Budu zamestnavateli samozrejme volat, domluvim se s nim. Chtela jsem se Vas, ktera to treba resila, zeptat jake moznosti Vam zamestnavatel nabidl?? A jeste jeden dotaz a to, jak vysoka bude materska, jako ta prvni nebo se vypocitava zase nejak jinak? 🤨
Dekuju za pripadne info 😉 Tyna

areh
17. dub 2020

@tyna229 nejlepší by bylo domluvit se se zaměstnavatelem na neplaceném volnu do doby než nastoupíš na MD a protáhnout si RD.
Pokud zaměstnavatel neplacené volno neschválilí, musíš po 3. narozeninách nastoupit do práce nebo dát výpověď a být na pracáku/najít si práci.

tyna229
autor
17. dub 2020

@areh dekuju za info. Mudr mi nabizel i neschopenku, coz zrovna nechci, ale jestli to bude jedina moznost, kdyz mi zamestnavatel neschvali neplacene volno, proc bych davala vypoved? 😏
Uvidime, jaka bude dohoda. Je mi jasne, ze v tehle krizovce by me nejradeji propustil 😁