Kdy zažádat o RP?

15. črc 2021

Ahoj, prosím, konci mi mateřská a od začátku srpna čerpám dovolenou u zamestnavatele, od září bych měla nastoupit na rodičovskou dovolenou. Musím zažádat o rodičovský příspěvek již teď, aby mi navazoval na skončení mateřské nebo stačí až po skončení dovolené od zaměstnavatele? Vím, že rodičovský příspěvek není závislý na rodičovské dovolené, jde mi jen o to, jestli ho musím začít čerpat hned po mateřské nebo stačí až z nástupem na rd.

adula000
15. črc 2021

To záleží kdy chceš aby ti došly peníze a jestli ti nevadí, že budou klidně měsíc dva bez nic. Já si konkrétně žádala měsíc před skončením mateřské

autor
15. črc 2021

@adula000 právě o příjem ani tak nejde, spíš o to, abych treba o ten rodicak nepřišla, abych na něj měla pak nárok

lachtanice86
15. črc 2021

Neprijdes

areh
15. črc 2021

Já jsem si vždycky žádala od začátku následujícího měsíce po skončení md. Přišlo mi to nejlepší pro počítání výše rp a pod. Mezeru mi pokryla právě řádná dovolená. Jen teda jsem někde četla zmínku, že by ti v té "mezeře" mohli jednodušeji dát výpověď, ale nezkoumala jsem to, bylo to jen v nějaké diskuzi, takže nevím na kolik je to pravda.

adula000
15. črc 2021

@areh ano, když čerpáš dovolenou, můžeš dostat výpověď.

veronikacv
15. črc 2021

O RP jde zazadat i zpetne o tri mesice, takze o nej neprijdes 🙂

autor
15. črc 2021

Díky všem za odpověď 🤗